Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 133 komentarze

Szerszy kontekst

Zeten - Mąż, ojciec, inżynier oprogramowania, nurek

"Antymaterialny" przypomnienie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W jednym z ostatnich komentarzy wyraziłem powątpiewanie czy aby blog Antymaterialnego był nadal prowadzony w jego "duchu". Zadałem sobie trochę trudu i odszukałem jego stare komentarze. Zapraszam do lektury

Ostatnie wpisy na blogu Antymaterialnego wprowadziły wiele zamętu w dziale Religie. Będąc czytelnikiem jego bloga niemal od początku zaskoczyło mnie uderzenie jakie przeprowadzono na Kościół Katolicki, Watykan i kult maryjny. Zdumiało mnie to niezmiernie ponieważ pamiętałem wcześniejsze wpisy i komentarze autora. Dlatego zadałem sobie trochę trudu i odszukałem stare wpisy autora, które zostały skasowane, a do który mozna dotrzeć innymi sposobami. Zachęcam do zapoznania się z nimi zarówno tych, którzy przez ostatnie miesiące odwiedziali blog Antymaterialnego i byli równie zaskoczeni ostatnimi wpisami, jak równiez tych, którzy poczuli wiatr w zagle i podlaczyli sie do nagonki na katolików.

Poniewaz posty Antymaterialnego znikaja od czasu do czasu to ku pamięci skopiuję tutaj kilka rzeczy, które będą ważne dla zrozumienia całości.

Mój komentarz do wpisu Mahalaxmi - ty co w ostrej świecisz bramie:

"Zaczynam wątpić, czy osoba, która prowadzi teraz ten blog ma jeszcze coś wspólnego z Antymaterialnym. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Antymaterialny na tym blogu atakował bezpardonowo prawdy wiary katolickiej, a w ostatnich dniach 4 notki poświęcone atakowi na Matkę Boską. Co więcej były tutaj swego czasu wpisy Antymaterialnego mówiące o głębokim sensie spotkania które zorganizował JPII w Asyżu, który dla wielu nie był zrozumiały. Nie przypominam sobie również aby Antymaterialny publikował na NE w zakładce Religie czy Kącik Katolicki, a w ostatnich 4 wpisach widzę od razu, że komentować zaczęły osoby, których nigdy nie widziałem komentujących jego wpisy, a którym takie wpisy są wodą na młyn w "nawracaniu" z KRK. Jakby horda czytelników zbawienie.com tutaj trafiła. Ponad 30 komentarzy do każdego wpisu? Bardzo dziwne. Przez ostatnie miesiące pod wpisami pojawiało się kilka, maksymalnie kilkanaście komentarzy. Zdumiewa również podsycanie tych komentarzy przez autora, aby komentujący się nakręcali. Tak nigdy nie robił Antymaterialny. Przykro się czyta, gdy z jednej strony wielokrotnie Antymaterialny powoływał się na autorytet JPII, jego wizjonerstwo i głęboki sens pontyfikatu. Teraz czytam, że ten Maryjny papież mógł zostać zwiedziony itp. Brak sensu, brak logiki i brak ciągłości w rozumowaniu. Te wpisy stoją w sprzeczności do tego co Antymaterialny pisał tutaj od roku.

Zdumiewa również fakt, że Antymaterialny kasuje swoje posty bardzo prędko, a jakoś te wyeksponowane są w nadzwyczajny sposób. 

Przykre to wszystko. Gdybym chciał zdyskredytować to o czym Antymaterialny pisał przez ostatnie miesiące w oczach katolików to uderzyłbym właśnie w Matkę Boską i zrobił to co obecny autor tego bloga. Może taki jest cel ..."
 

 
Ku pamięci dwa komentarze "Antymaterialnego", z wpisu God's plan of salvation (poprzedzającego Mahalaxmi - ty co w ostrej świecisz bramie), a które wraz z tym wpisem sprowokowały mnie ostatecznie do reakcji.
 
 
Komentarz pierwszy (fragment):
Podobnie rzecz się ma z hierarchią Kościelną.
Jeśli się cokolwiek plebanowi nie podoba co Watykan ustalił, wtedy ma dwa wyjścia. Podporządkować się i przerzucić czasami idiotyczne nakazy na swoich wiernych, albo opuścić szeregi KK.
W ten sposób to działa....niestety.
Czas upływa i potem nikt się nie zastanawia dlaczego ktoś kilkaset lat temu ustalił idiotyczne wytyczne.
Duża grupa księży, plebanów, a nawet wyżej postawionych, zdaje sobie sprawę z tego, że KK już od dawna ma mało wspólnego z Ewangelią.
W Biblii czytamy, że zwiedzeni będą również "WYBRANI"
Czy przykładowo JP2 był "wybrany"??? Trudno w to zwątpić znając całokształt. 
Czy mógł być zwiedziony fałszywymi cudami??
a dlaczego nie???
 
 
Komentarz drugi: 

Będzie wielu takich, którzy ze zdziwienia postradają zmysły.

Większość ludzkości nie lubi prawdy. Jest wielu ludzi, którzy natychmiast pałają dziwną nienawiścią, gdy podświadomie wyczuwają nutę prawdy.

Chcą być oszukiwani, bo tak jest lżej.

Często reagują wręcz fanatycznie.

Po co myśleć? Po co szukać w samotności, gdy ktoś daje gotowe rozwiązania na tacy.

Nie bez znaczenia jest instynkt stadny, który powoduje potrzebę zbierania się w stada i bezgranicznego poświęcenia przodownikom stad ludzkich.

Kiedyś ktoś zadał mi pytanie dlaczego jestem przeciwny kultowi Maryjnemu, a jednocześnie podawaliśmy wiele pięknych wpisów na temat Kard. Wyszyńskiego czy JP2, bo przecież Oni byli orędownikami kultu Maryjnego w Polsce.

Należy zadać sobie pytanie, czy jeśli Watykan nie przyjąłby uchwały przed wieloma latami, która wprowadziła kult Maryjny do kanonu wiary KK, Kard Wyszyński i JP2 byliby pomysłodawcami wprowadzenia tego kultu i propagatorami.

Dla mnie oczywiste jest, że nie.

Dla przykładu Kard. Wyszyński na zlecenie Watykanu propagował korporacjonizm. 

Czy zastanawiał się wtedy jak przebiegły diabelski system wymyślił Watykan??? Trudno przewidzieć dalekowzroczne skutki niektórych pomysłów.

Nikt już w KK nie zastanawia się nad sensem i okolicznościami wprowadzania poszczególnych kultów. Nikt do tego nie wraca, oprócz niezależnych badaczy, historyków. Nikt nie chce słuchać o czasami wręcz idiotycznych sprzecznościach i okolicznościach wprowadzenia. Watykan przyjął więc jest cacy i basta. Trzeba się stosować, albo droga wolna.

Przykładowo Kard. Sapiecha wielokrotnie spierał się z wieloma decyzjami Watykanu. Dochodziło do tego, że czasami nawet wypraszał przedstawicieli Watykanu z sal obradujących. Wiele razy mówił, że polityka stolicy apostolskiej nie ma wiele wspólnego z dobrem Polaków.

Moim zdaniem tak jest do dzisiaj.

Wystarczy rozejrzeć się dookoła

Cały czas dziwne czarne fatum ciąży nad Polską

 


 

 A teraz Antymaterialny jakiego czytaliśmy w ostatnich miesiącach.

Wpisy zamieszczam w kolejności występowania. Wielu antagonistów Kościoła Katolickiego prawdopodobnie poczuje się zawiedzionymi, bo to inny Antymaterialny niz ten który ich zachęca do komentowania. Uwypukliłem niektóre fragmenty pogrubionym tekstem.

 

Wpis: CERN - unnos 25.10.2011

 "Bardzo ważna jest modlitwa do Michała Archanioła

Jeśli ktokolwiek zauważa jakieś niepokojące zmiany na gorsze, wtedy śmiało odmawiać codziennie jak najwięcej.

TO DZIAŁA...gwarantuję

Michał Anioł jako jeden z nielicznych dobrych "aniołów" posiada możliwość przechodzenia do stanu maya, czyli stanu naszej ziemskiej projekcji "rzeczywistości" i ukazywania się ludziom.

Odnotowano bardzo dużo przypadków tego rodzaju objawień, bez względu na wierzenia, gdyż w wielu rodzajach wierzeń istnieją odpowiedniki tej "dobrej mocy" pomagającej walczyć ze złymi demonami.

Jednym z najlepiej udokumentowanych przypadków jest....

//pl.wikipedia.org/wiki/Mont_Saint-Michel

niesamowita historia"

Antymaterialny

 

 

Wpis:  FROB vel New World Order 10.11.2012

 "Jednakproszę nie szukać żadnych antychrystów w Watykanie wśród Papieży.

Poniższy filmik zawiera sugestię, że Papież B16 jest uosobieniem zła. 

Zło krąży w Watykanie jak lew ryczący, ale z pewnością nie w sercu B16

Filmik zamieszczam wyłącznie po to, aby uzmysłowić zwłaszacza młodym ludziom 

zagrożenie związane ze sfingowaną inwazją UFO."

Antymaterialny

 

"Każdy wprawny obserwator rzeczywistości i znający się na zagadnieniach związanych z Watykanem, wie, że próbuje się podciągać Stolicę Piotrową pod antychrysta, co jest chwytliwe zwłaszcza dla zagubionej młodzieży, a skutkiem tego zakłamania jest często potem oddawanie głosu na zagubionych makaków i lemingów od palikota.

To jest zasmucające

Nie tędy droga

Przypominam, że Watykan znaczy "przepowiadający przyszłość", "wieszczący przyszłość"

Tutaj szukajcie a znajdziecie."

Antymaterialny 10.11.2011 20:25:14

 

 

"Chodzi o "cywilizację rzymską", jako ogół, a nie Watykan.

Ona stanie się pogańska w czasach ostatecznych

Stanie się "cywlizacją bunga-bunga"

Watykan jest rdzeniem spajającym plan Boży

Jeszcze raz napiszę : "Przepowiadający przyszłość"

Co do zniszczenia to zostanie zniszczone imperium brytyjskie, przepadnie jak kamień w wodę, a może raczej lepiej napisać woda zaleje kamień."

Antymaterialny 10.11.2011 21:06:03

 

 

 

"Kościół Katolicki

jest i będzie JEDYNĄ OSTOJĄ

w nadchodzących latach, aby nie postradać zmysłów i zachować do końca zdrowy rozsądek.

Pamiętajcie o tym co ja tutaj piszę.

Najlepiej już zacząć. Jeśli ktoś ma "stracha" to na początek "pod chórem"

bo nie przyszywa się nowej łaty na stare sukno

Plan Boży przesądzony, ale nie przesądzony termin.

Ja tylko przekazuję co widzę, a jeśli widzę, że pszenica dojrzewa, znak że żniwa idą.

Nie wiem jak długo będzie dojrzewać

Nikt nie wie."

Antymaterialny 10.11.2011 21:26:55

 

 

"Tak 

Dokładnie się zgadza.

Chodzi o to, że szatańskim pomysłem jest wmówić ludziom, zwłaszcza młodym, że wskutek tego iż istnieją skorumpowani 'policjanci" w "policji" należy zlikwidować "policję""

Antymaterialny 11.11.2011 14:41:02

 

 

Wpis:  Pokój, Peace, Szalom - 12.11.2012

"Jeszcze zamieszczę jeden komentarz

gdyż kilka osób zapytało, czy uważam B16 za antychrysta.

Już wiele razy pisałem, żeby nie doszukiwać się żadnych antychrystów w Watykanie.

i jeszcze raz przypomnę, że Watykan znaczy "przepowiadający przyszłość".

Mam nadzieję, że moje wpisy w pewien sposób dowiodły, że właśnie tak jest."

Antymaterialny 13.11.2011 12:26:22

 

 

Wpis:  Nawrócenie czy sekta - 06.01.2012

 

Zajmę się prostym, krótkim wytłumaczeniem, dla laików, w jaki sposób odróżnić prawdziwy Kościół Jezusa od szatańskich sztuczek, a mianowicie:

Św. Paweł ostrzega nas, że prawdziwy Kościół będzie szerzył wiarę w Jezusa wśród niewiernych, będzie tworzył misje, często ponosząc najwyższą ofiarę życia. Natomiast kościoły fałszywe będą działać głównie w obrębie prawdziwego kościoła Jezusa, aby go podzielić i rozbić, tworząc różne odłamy. 

Czy nie mamy z tym do czynienia?? Niech szanowny kościół reformacyjny wyśle swoich dzielnych misjonarzy do Nigerii, Sudanu, czy Somalii, zamiast zajmować się działalnością w Polsce, która od ponad tysiąca lat jest krajem Chrześcijańskim.

Ponadto w Biblii znajdują się piękne słowa, które dotyczą "procesu sądowego". 

"Uwolnij ich. Jeśli oni są z Boga wtedy przetrwają tysiące lat, a jeśli nie są z Boga wtedy znikną jak inne sekty"

Ile to sekt i kościołów odeszło już w zapomnienie??? Czy potrafi ktoś policzyć???

Natomiast KK trwa i będzie trwał mimo prześladowań, gdyż jest z Boga.

Antymaterialny

 

 

Wpis:  Nasza cywilizacja śmierci - 12.01.2012

"Wymieszano wierzenia w Ameryce Środkowej, stąd czczono Quetzalcoatl składając ofiary z ludzi, mimo, że tego surowo zakazywał.

Przypomina to szatańskie zakusy, które dążą do podziałów w KK i w związku z tym mogłoby dojść do tego, że za kilkaset lat czcili byśmy Jezusa poprzez składanie ofiar z dzieci.

Chrześcijańska wiara jest spójna jak żadna inna

Antymaterialny

 

 

"//Powiedz mi konkretnie - czy Jezus Chrystus jest jedyną Drogą Prawdą i Życiem prowadzącą do Ojca, tak jak //powiedział, czy są inne drogi, które do Boga Najwyższego prowadzą?

/////////////

Dla mnie jest, ale dla wielu moich przyjaciół nie jest.

Bardzo się szanujemy i często debatujemy.

Oni przekazują mi swoje przemyślenia, a ja swoje.

"Smok Wschodu" już napisał, że przekręcił swoje zapytanie. Pytał jak rozumiem, czy uważam iż w innych religiach słowo Boże mogło stać się ciałem, tak jak stało się w naszej?

Odpowiedziałem, że nie wiem i że jest to zastanawiające, że w długiej historii świata zdarzały się osoby, które nauczały bardzo podobnie jak Jezus.

Dlatego tak ważne jest abyśmy trzymali się religii, tradycji i zasad, w których wyrośliśmy."

Antymaterialny

 

 

Nikt nie może być potępiony. Nie wiadomo przecież jak potoczą się jego dalsze losy aż do śmierci.

Miałem do czynienia w Meksyku z mordercami, którzy teraz opiekują się starcami w hospicjum.

Jezus powiedział do umierającego zwyrodnialca, który wisiał obok na krzyżu i który ujął się za Jezusem :

"Zaprawdę powiadam ci, jeszcze dzisiaj będziesz ze mną w raju"

Mówił też wielokrotnie żeby najpierw zastanowić się nad sobą, zanim będziemy umoralniać innych

Nie przekona Pan tych, których trzeba "leczyć", jeśli będzie w sobie nosił wrzątek. Trzeba być gorącym. Dawać innym ludziom ciepło, ale nie można innych ludzi parzyć.

Spokojnie i z uśmiechem. Niech Pan więcej słucha radosnych wypowiedzi itd....

Antymaterialny

 

 

Nie za bardzo rozumiem jaki jest cel tego rodzaju polemiki.

Pisałem już, że tego rodzaju dyskusja przypomina nazwane w USA

"Dziobanie biblijne św. Jehowych"

Na siłę wszystko można przytoczyć, żeby tylko cokolwiek wyszukać, że moja racja jest mojsza niż twojsza.

Tego typu dyskusje przypominają przekomarzanie dzieci w szkole.

Nie tak dawno jeden z czytelników chciał udowodnić na podstawie Biblii, że KK jest fałszywy bo chrzci dzieci i rozdaje opłatek.

Pierwsze przytoczone wersety są ostrzeżeniem aby nikt się nie wywyższał i nie nazywał nauczycielem, jeśli sam nie zachowuje przykazań, a tylko pisze i gada, tak jak robili to faryzeuszowie.

Chodzi o to, żeby nie żądać dla siebie zaszczytów, stanowisk itd, gdyż to jest niczym w stosunku do Boga. Również nie należy się wynosić jedni nad drugich bo każdy człowiek jest bliźnim.

W ogóle cała ta mowa Jezusa dotyczy faryzeuszów i saduceuszów, którzy myśleli, że wszystkie rozumy pozjadali i innych wciąż pouczali, że najlepiej pisma interpretują. Natomiast swoją postawą w ogóle tych pism nie wypełniali.

Dalej już nie widzę żadnego związku

Jezus nie mówił o tym, że Bóg nie wysyłał innych natchnionych ludzi.

Wprost przeciwnie w Biblii i wielu księgach jest napisane, że Bóg wysyłał swoich nauczycieli, zwanych prorokami, doktorami itd.

Trzeba się zastanowić skąd prości ludzie, żyjący często na pustyni i żywiący się szarańczą mogli posiąść taką mądrość, że garnęły się do nich tłumy.

Antymaterialny

 

 

Wpis:  Skarby z szafy Lesiaka - 14.01.2012

 

Kolejne potwierdzenie, że KK i Watykan maczał palce w ratowaniu zbrodniarzy i przemycaniu ich do Ameryki Południowej i nie tylko.

//moje-riese.blogspot.com/2012/01/kana-watykanski.html

SmokWschodu 14.01.2012 16:10:58

@SmokWschodu

To nie jest dowód, że KK i Watykan maczał palce, ale że konkretni ludzie w Watykanie i KK maczali palce

Podobnie można oczerniać całą Policję o to, że w jej długiej historii kilku komendantów i innych niższych rangą złapali na korupcji, czy nawet morderstwach

Nie można uogólniać. Szatan wszędzie drąży i dziwne byłoby żeby nie drążył w KK i Watykanie.

Jeśli człowiek uogólnia wtedy robi krzywdę wspaniałym ludziom w KK i Watykanie, których nie brakuje, tak samo jak nie brakuje wspaniałych Policjantów,.

Antymaterialny 14.01.2012 16:17:40

@Antymaterialny

Zgoda.

Jednak trzeba zaznaczyć, że wśród tych konkretnych ludzi był papież Pius XII.

SmokWschodu 14.01.2012 16:29:34

@SmokWschodu

Być może był.

Watykan ostatnio ujawnił różne dokumenty, aby obalić zarzuty.

Trzeba się przyjrzeć i wyciągnąć wnioski.

Jak wspomniałem dziwiłbym się gdyby Watykan był czysty jak łza.

Watykan w obecnym kształcie zaczął działać po umowach laterańskich z rządem faszystów.

Wiele było niejasności, ale nie można wrzucać całego KK do jednego worka.

Antymaterialny 14.01.2012 16:48:34

 

 

Wpis:  MONITOR ale czy POLSKI????....czyli Bój HORROR Ojczyzna - 28.01.2012

 

Ja się budziłem systematycznie od około 1999 roku.

Poznałem takich ludzi, że nie myślałem, że kiedykolwiek będzie mi dane podać im rękę.

Poznałem osoby, w tym jedną kluczową, które już w latach 80-tych i 90-tych pisały książki o systemie NWO

Przeczytałem setki książek w tej tematyce. Posiadam w domu pokaźną bibliotekę

Obejrzałem setki filmów i tysiące filmików.

Przemierzyłem już 39 krajów, w tym 3 podróże z Antymaterialnym.

Wiem w jaki sposób oni działają.

Tworzą najczęściej "dobre alibi" dla swoich działań, a potem wszystko mieszają i prowadzą we wcześniej uzgodnionym kierunku

Przykład : WOŚP i Łudstok

Teraz znajdujemy się na etapie "zrywu rewolucyjnego", który dokładnie zaplanowały całe rzecze socjologów, psychologów, strategów.

Zaprzęgli do tego wcześniej ogromną rzeszę agentów na całym świecie, aby tworzyli strony internetowe, które w odpowiednim momencie zostaną użyte, aby poprowadzić ludzi do zamieszek.

Również rozbijali KK zasiewając w nim niezgodę i promując fanatyczne zachowania, aby wydać na ośmieszenie wśród Polaków.

Nic w ten sposób nie osiągniemy przez zamieszki i tylko o to mi chodzi. Co najwyżej skłócą i wyrżną wspaniałych ludzi pod pozorem nie zgodności z wolą tłumu. Wystarczy kilkunastu prowodyrów, aby pokojowa demonstracja zamieniła się w wielką krwawą burdę.

Wtedy wszystko dzieje się lawinowo.

Widzisz jaki jest skutek??? My którzy kilkanaście lat swojego życia poświęciliśmy aby edukować ludzi w zakresie NWO, prześladowani przez instytucje finansowe, szykanowani,

teraz już się stajemy WROGAMI REWOLUCJI dlatego, że mamy inne zdanie niż prowodyrzy, którzy zachęcają ludzi do rewolucyjnych protestów.

Ci prowodyrzy zawsze dzielą i rządzą. Przeważnie wydają polecenia:

"Wiecie co z nim zrobić"

"Znajdźcie ich!"

"Róbcie!"

"Łączcie się!"

"Działajcie!"

Dokładnie jest to kopia działań Bolszewików. Wtedy było identycznie. Jeśli miałeś inne zdanie niż prowodyrzy, wtedy musiałeś się wycofać.

Wyszło jak zawsze podczas takiej rewolucji, czyli krwawe jatki, stan nadzwyczajny, likwidacja najbardziej wartościowych ludzi,

i w końcu totalitaryzm

Teraz ścieżka jest identyczna.

TAK

Trzeba walczyć z NWO, ale przebiegle jak węże, a nie jak stado

NWO pracowało nad urobieniem ludzi przez wiele wiele lat.

Ci co myślą, że potrafią odmienić swój los poprzez zamieszki i obalanie rządów w ogóle nie mają pojęcia o tym kto ich zniewala i jakie stosuje metody

Antymaterialny 29.01.2012 12:29:16

 

 

Osąd pozostawiam czytelnikom.  

KOMENTARZE

 • Ewangelia niemiło widziana?
  Jaki sens mają teksty wzywające w Krk do nawracania się na Ewangelię? Czyż prawdziwym złem jest przykład Antym..., czy masowym złym przykładem nie są miliony członków korporacji watykańskiej, którzy nie chcą nawrócić się na Ewangelię, a żyję w permanentnym odwróceniu się od Bożego Słowa?

  Niewątpliwie zmiana we wpisach Antym... świadczy albo o dwóch różnych osobnikach, albo o zmianie światopoglądu człowieka.
  Czy odwrócenie się od diabelskich oszustw, ludzkich wymysłów, odstępstwa od Bożego Słowa jest zła, czy dobra?

  Przecież - biblijnie rzecz biorąc, to właśnie takich przemian wymaga Bóg. Czyżby posłuszeństwo Bogu było większym złem, niż posłuszeństwo diabłu i jego demonom?
 • no właśnie
  ...też to zauważyłem ...to nie ten gość ...i widzę że bardzo ciepło zwraca się do niejakiej bar-bary uczonej w piśmie jehowitki -*faryzejki*a łączy ich przepastna nienawiść do Matki Bożej...pozdr ...aha i usuwa niewygodne posty tak jak to robi ich guru niejaki keren-or...(pewnie ichni biskup)


  *niepotrzebne skreślić
 • @trybeus 10:48:41
  Dlaczego ciagle grzeszysz?
  Dlaczego piszesz o mnie nieprawde?
  Czy nie wiesz, ze z kazdego bezuzytecznego slowa, bedziesz rozliczony,''bo na podstawie slow twoich bedziesz....''
  Znajdz odpowiedz w Biblii, a dowiesz sie.
  Nienawisc to ja mam, ale do klamstwa!

  Mowilam ci wielokrotnie, ze nie jestem jehowitka, ani NIE naleze do zadnej innej religii, odlamu....

  Naleze BEZposrednio do Pana Jezusa, jestem CHRYSTUSOWA!
  Widzisz w tym cos zlego?

  To poczytaj moje dwa ostatnie wpisy, a moze cos zrozumiesz i przestaniesz grzeszyc!
  Ublizasz Zbawicielowi i nawet o tym nie wiesz, bo NIE znasz Slowa Boga!

  http://antymaterialny.nowyekran.pl/post/64685,mahalaxmi-ty-co-w-ostrej-swiecisz-bramie

  Jesli znajdziesz w tych wpisach cos NIEzgodnego ze Slowem Boga, daj mi znac. :)
 • @von Finov 07:27:56
  Niektorzy katolicy tu na Ne pisza, ze czytaja, czy czytali Ewangelie.

  Ja jestem bardzo ciekawa co oni maja na mysli. Pytalam, ale niegdy nie dostalam od nich odpowiedzi.
  Pytalam dlatego, ze po ich wypowiedziach widac, ze nie znaja Biblii, nie czytaja Biblii.

  Tak wiec, co katolik ma na mysli, jak mowi o Ewangelii???
  Moze oni mysla, ze Katechizm jest Ewangelia?
 • @von Finov 07:27:56
  "Niewątpliwie zmiana we wpisach Antym... świadczy albo o dwóch różnych osobnikach, albo o zmianie światopoglądu człowieka.
  Czy odwrócenie się od diabelskich oszustw, ludzkich wymysłów, odstępstwa od Bożego Słowa jest zła, czy dobra?"

  Nie zabraniam nikomu zmiany światopoglądu, natomiast z tego co wiadomo do stycznia tego roku bloga Antymaterialny prowadził osobiście. Z tego co sam napisał tematyką którą poruszał zajmuje się od ponad 20 lat. W styczniu wybierał się do Iranu i w drodze został zatrzymany. Taka informacja pojawiła się na blogu i wg przekazanych później informacji "siedzi". Od tego czasu jego blog prowadzi grupa jego współpracowników.
  Problem w tym, że nie możemy mieć pewności, że osoby tam piszące piszą w imieniu Antymaterialnego, z który jak wspomniałem nie ma podobno kontaktu bo "siedzi" (cokolwiek to znaczy). Nie mam nic przeciwko aby pisali o tym co mają do powiedzenia, ale jeżeli odbiega to od tego co wcześniej pisał Antymaterialny to mamy problem, bo dwa zdania wzajemnie sprzeczne nie mogą być jednocześnie prawdziwe.

  Zmiana światopoglądu "wpisów" nastąpiła. Nie wiemy jednak czy pierwotny autor go zmienił po ponad 20 latach badania tematu w ciągu ostatnich 5 miesięcy gdy "siedzi", czy też mamy doczynienia z sytuacją "nie ma kota, myszy harcują". Ot co.
 • @bar-bara 20:15:31
  Neguje pani Tradycję katolicką, powołując się tylko i wyłącznie na Ewangelię, jako Słowo Boga i określając siebie mianem "Chrystusowa". Dobrze, proszę tylko wyjaśnić kilka kwestii.

  Obecny kanon Pisma Świętego zaczął ustalać się dopiero w IV wieku. Wcześniej przekazy biblijne krążyły w formie ustnej i pisanej. Rzecz jasna, że Pisma Świętego Bóg nie pisał własnoręcznie, ani Pan Jezus go nie dyktował za życia. Skąd ewangeliści znali w takim razie jak wyglądało narodzenie i dzieciństwo Jezusa, jeżeli zostali jego uczniami gdy był już dorosły albo jak wyglądało kuszenie Jezusa na pustyni, jeżeli ich tam nie było. Katolicy uznają je jako natchnione Duchem Świętym. A Pani?

  Jeżeli również odpowiada Pani, że Duch Święty to mam następne pytanie. Wiele innych pism, przekazów, orędzi na przestrzeni wieków również zostały uznane za natchnione przez katolików (np. Żywot i bolesna Męka Pana naszego, Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza - bł. Katarzyny Emmerich). Jakie kryterium Pani przymuje, że pisma które weszły do kanonu Pisma Świętego są natchnione a inne już nie?

  Kanon Pisma Świętego został ustanowiony przez ludzi. Jest bardzo wiele pism, które zyskały miano apokryfów i nie zostały uznane za natchnione. Do kanonu Pisma Świętego nie trafiła np. Księga Henocha, która doskonale koreluje z tym o czym pisał Antymaterialny na swoim blogu w zeszłym roku. Jaką ma Pani pewność, że wszystkie natchnione księgi zostały uwzględnione w kanonie, który Pani czyta (Stary Testament, kanon hebrajski 39 ksiąg, kanon katolicki 46 ksiąg, kanon prawosławny 49 ksiąg)? Jakiego kanonu Pisma Świętego Pani używa i dlaczego właśnie tego?

  Dziękuję i pozdrawiam
 • @Zeten 23:41:04
  Tak jak Prorocy Bozy cytowali Slowo Boga, pod wlywem Ducha Swietego - Tchnienia Boga, tak ci ktorzy spisywali, pisali rowniez pod wplywem tego Ducha.
  Wszyscy oni byli ludzmi, ale dzialali pod wplywem Bozym.
  Nawet jesli, ktorys sie buntowal i nie chial wykonac woli Boga, jak Prorok Jonasz, to nie znaczylo to nic, absolutnie nic, poniewaz znalaz sie Jonasz dokladnie tam, gdzie Bog chcial.

  Bog jest Wszechmogacy i On Decyduje.

  Podobnie kanon, ktory 'ustalono', choc byli to ludzie wykonywali Wole Boga. Czy oni wiedzieli, ze wykonuja wole Boga?
  To nie ma zadnego znaczenia.

  O Swoje Slowo Bog dba i On decyduje, jakie ksiegi maja sie tam znalesc.
  Bog nie dozwolilby, by omylny czlowiek, decydowal o Jego Slowu!

  W Biblii jest wielokrotnie mowa o Slowu Boga.
  Slowo Boga jest bardzo wazne i Bog daje nam Swe Slowo.
  Jezus Chrystus JEST Slowem Boga.

  Aby na prawde zrozumiec to wszystko potrzebne jest narodzenie na nowo, duchowo. Umrzec dla grzechu, byc ochrzczonym w Smierci Chrystusa, aby byc w Nim jednym, aby narodzic sie z Ducha...

  Ja mam calkowita pewnosc, ze Biblia zawiera Slowo Boga. Ze Bog Decydowal jakie Pisma hebrajskie, greckie wejda do Kanonu.

  Z tym, ze prawdziwe zrozumienie Slowa Boga, to nie jest samo czytanie Biblii. Tu potrzeba pomoc Nauczyciela, ktory jest w niebie. Tu trzeba stanowic Jedno z Nim, trzeba sie narodzic duchowo.
  Bo Jezus Chrystus jest Zywym Slowem Boga.

  Jesli chodzi o apokryfy, to nie uwazam je za bezwartosciowe, lecz nie wnosza wedlug mnie nic waznego, niezbednego...
  Pisma, ktore kloca sie z Biblia odrzucam calkowicie.
  Z tego samego powodu odrzucam tradycje.

  Pozdrawiam.
 • @bar-bara 01:17:28
  Z czego wynikają więc wg Pani 3 kanony pisma, hebrajski, katolicki i prawosławny (różna liczba uznanych ksiąg natchnionych), bo nie potrafię pogodzić tego z Pani słowami:

  "O Swoje Slowo Bog dba i On decyduje, jakie ksiegi maja sie tam znalesc.
  Bog nie dozwolilby, by omylny czlowiek, decydowal o Jego Slowu!"

  Jakiego kanonu Pisma Świętego Pani używa i dlaczego właśnie tego?
 • @Zeten 01:34:43
  Za kanon przyjmuje te ksiegi, ktore wchodza w sklad Biblii protestanckiej.
  Ale czytam tak 'katolicka', jak 'protestancka'.
 • @bar-bara 02:07:02
  Dziękuję za odpowiedz. Rozumiem, że w związku z tym pozostałe księgi które przyjął Kościół Katolicki (dodatkowe 7), czy Kościół Prawosławny (dodatkowe 10) nie przyjmuje Pani za natchnione. Korzystając z Biblii katolickiej po prostu pomija Pani te rozdziały.

  Jeżeli wg Pani Kościół Katolicki wraz ze swoją hierarchią nie pochodzi od Chrystusa to proszę mi wytłumaczyć co wg Pani dzieje się na tym nagraniu http://www.youtube.com/watch?v=wdY7bNcp6Mk
  Co stało się z tą kobietą? Skąd bierze się nadnaturalna siłą jaką dysponuje? Dlaczego ona tak reaguje na pokropienie wodą święconą i słowa księdza?

  Czy wierzy Pani w osobowe Zło? Czy wierzy Pani w piekło?
 • @Zeten 10:32:13
  Oto co Pan Jezus mowi:

  ''(21) NIE każdy, który Mi mówi:
  Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, LECZ ten, kto SPELNIA WOLE mojego Ojca, który jest w niebie.

  (22) WIELU powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą TWEGO imienia i nie WYRZUCALISMY złych duchów mocą TWEGO imienia, i nie czyniliśmy wielu CUDOW mocą Twego imienia?

  (23) Wtedy oświadczę im: NIGDY was NIE znałem.
  ODEJDZCIE ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się NIEprawości!'' ( Mat.7:21-23)  Znoszenie Przykazan Boga jest NIEprawoscia.
  Ile z 10 Przykazan Bozych KrK zniosl, lub podepatal?
  Wystarczy jedno, by byc winnym przekroczenia wszystkich.

  "(10) Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby JEDNO tylko PRZYKAZANIE, ponosi winę za WSZYSTKIE. (Jak2:10)


  Jestesmy wielokrotnie przestrzegani przed 'CUDAMI'.

  ''(24) Powstaną bowiem FALSZYWI mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i CUDA, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.'' ( Mat.24:24)

  ''(9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych CUDOW,
  (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli MILOSCI PRAWDY, aby dostąpić zbawienia.
  (11) Dlatego Bóg DOPUSZCZA działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu,'' (2Tes.2:9-11)  (48) Jezus rzekł do niego: Jeżeli znaków i cudów NIE zobaczycie, NIE uwierzycie. ( Jan.4:48)

  Czy uwierzyli?
  Nie, bo wrzeszczeli: Na krzyz z Nim!


  Bo prawdziwa wiara NIE na cudach sie opiera I cudow Nie potrzebuje:

  ''(17) Przeto WIARA rodzi się z tego, co się SLYSZY, tym zaś, co się słyszy, jest SLOWO CHRYSTUSA.'' (Rzym.10:17)

  Bardzo wazne KOGO sluchamy.

  ''(27) MOJE owce słuchają MEGO głosu, a Ja znam je.
  Idą one ZA Mną
  (28) i JA daję im życie wieczne.
  NIE zginą one na wieki i NIKT nie wyrwie ich z mojej ręki.
  (29) OJCIEC mój, który Mi JE DAL, jest większy od wszystkich.
  I NIKT nie może ich wyrwać z ręki mego OJCA.
  (30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy.'' (Jan.10:27-30)


  Wierze w Slowo Boga, w kazde Slowo, ktore pochodzi z ust Boga.
  O piekle mowi Slowo Boga, wiec wierze.

  Nie wierze natomiast w slowo czlowieka.
  To co czlowiek opowiada p piekle nie jest zgodne ze Slowem Boga.
 • @bar-bara 12:30:40
  Dziękuję chociaż nie odpowiedziała Pani jednoznacznie na zadanie pytania. Wnioskuję z fragmentu na który Pani się powołuje:

  "WIELU powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą TWEGO imienia i nie WYRZUCALISMY złych duchów mocą TWEGO imienia, i nie czyniliśmy wielu CUDOW mocą Twego imienia?

  Wtedy oświadczę im: NIGDY was NIE znałem.
  ODEJDZCIE ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się NIEprawości!''

  Że uważa Pani, ze egzorcyzmy, które przeprowadzane są księży katolickich, prawosławnych czy nawet protestanckich są bezcelowe, tak? I ich posługa jest zbyteczna. Czy może inaczej... nie trzeba księdza aby wyrzucać złe duchy, bo każdy kto wierzy w Jezusa może je wyrzucać?
 • @Zeten 13:48:13
  Odpowiedzialam, a wlasciwie podalam Slowo Boga, ktore odpowiada, a wiec cos najlepszego, bo niepodwazalnego.

  Czy Moc Pana Jezusa bedzie dzialac poprzez tych, ktorzy papieza tytuluja tytulem naleznym samemu Bogu?

  Pan Jezus tylko Boga-Ojca nazywal Ojciec Swiety!!!
  Pan Jezus Zakazal tytulowania tak kogokolwiek na ziemi!

  A wiec, czy Pan Jezus bedzie dzialal Swoja Moca poprzez tak wielkich bluzniercow?
  NIE!

  Apostol tak pisze:

  "Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; (20) do nich należy Hymenajos i Aleksander, których przekazałem SZATANOWI, ażeby się oduczyli bluźnić. " (1Tym.1:19,20)


  Bluzniercow Pan Jezus NIE zna. Szatan ich tylko zna!
  Wlasnie dlatego Pan Jezus odpowiada im:

  "NIGDY was NIE znałem.
  ODEJDZCIE ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się NIEprawości!'' (Mat.7:23)


  Slowo Boga uprzedza nas o teatrzykach szatana i tu mamy wlasnie taki teatrzyk, by zwiesc ludzi, by pokazac, ze Krk musli glosic dobrze bo oto zle duchy sa wyrzucane.

  Slowo Boga jest dostepne jak nigdy wczesniej, wiele nam dano, a komu wiele dano, od tych wiele sie wymaga.
  Dlatego ci, ktorzy nie chca przyjac Prawdy (Slowo Boga jest Prawda), uwierza klamstwu.

  Mamy uwazac, byc czujni.
  Jestem wiec czujna.
 • @bar-bara 14:15:53
  Szkoda, że Pani nie odpowiada na zadanie pytania, a ja muszę wnioskować je na podstawie Pani wypowiedzi.

  "Że uważa Pani, ze egzorcyzmy, które przeprowadzane są księży katolickich, prawosławnych czy nawet protestanckich są bezcelowe, tak? I ich posługa jest zbyteczna."
  Wnioskuję, że wg Pani są jedynie teatrzykiem dla uwiarygodnienia działania Szatana w tych Kościołach. Tak naprawdę Szatan sam siebie wyrzuca. Wg Pani Szatan opętuje osobę, a potem jego wysłannik w postaci, pastora, księdza lub popa teatralnie go wyrzuca, żeby zamaskować swoje działanie. To, że opętanie lub dręczenie może trwać kilka lat, a uwalnianie od złego ducha również może trać kilka lat (wieloktrone egzorcyzmowanie), ma jedynie na celu uwiarygodnienie całości. Materializacja przedmiotów wypluwanych przez osoby opętane podczas egzorcyzmów, lewitacja czy nadnaturalna siła opętanych ma jedynie potęgować ten teatr grozy. Podczas gdy ksiądz, pastor lub pop wyrzucają złe duchy imieniem Jezusa Chrystusa tak naprawdę Szatan robi sobie jaja i to imię nie robi na nim wrażenia.

  Nie odpowiedziała Pani na kluczowe pytanie, kto w takim razie ma moc wypędzania złych duchów? Jeśli księżą są wysłannikami szatana to kto posiada tę moc? Każdy kto wierzy w Jezusa może je wyrzucać? Jeżeli określa się pani Chrystusową to czy ma Pani tę moc?

  Proszę mi wybaczyć, że zadaję tyle pytań, ale jeśli chce mnie Pani przekonać to dla mnie wszystko musi mieć swoje logiczne konsekwencje.
  Pozdrawiam.
 • @Zeten 22:49:52
  A czy Biblia mowi, ze szatan ostanie sie?
  Nie.
  Dlaczego?
  Bo jest klamstwem i ojcem klamstwa, a klamstwo jest przeciez wewnetrznie sklocone i dlatego upadnie, zawali sie.

  Slowo Boga przestrzega nas, ze szatan bedzie dzialal z CALA moca od kiedy zostal zrzucony na ziemie!
  Od tego czasu.

  Bedzie w taki sposob zwodzil, aby 'jesli to mozliwe nawet zwiesc wybranych'.

  Innymi slowy, jego falszywe cuda, beda bardzo podobne do prawdziwych, beda imitacja prawdziwych.

  Bo, gdyby byly inne, nie imitowaly prawdziwych, to'wybrani' nie zostaliby przestrzezeni w Slowie Boga, bo od razu widzieliby falsz.

  A jednak zostali, by baczyli, byli czujni, sprawdzali ze Slowem Boga, z Panem Jezusem, by 'przywdzieli zbroje Boga'.
  To wlasnie uchroni 'wybranych'.

  A jakie prawdziwe cuda znamy z Biblii?
  Bo szatan wlasnie te cuda, bedzie imitowal, dla 'wybranych'.
  Reszte, zwiedzie on prostymi sztuczkami, ALE dla 'wybranych', bedzie imitowal prawdziwe cuda.

  Jesli ktos mysli, ze swoim rozumem odrozni, zrozumie, ze to sa sztuczki szatana, myli sie bardzo.
  W Biblii jest mowa o 'zbroi Boga'.
  TYLKO Bog nas ochroni, da zrozumienie, bysmy widzieli falsz szatana i nie byli zwiedzeni.
  A do tego potrzebna jest prawdziwa wiara, prawdziwe przyjecie Jezusa Chrystusa do serca. Zaparcie sie wszystkiego innego.
  Niestety wielu ludzi nie wie nawet co to znaczy.


  A teraz, czy jest w Biblii mowa o prawdziwych cudach przy koncu czasow? Prosze sprawdzic.

  "Nie odpowiedziała Pani na kluczowe pytanie, kto w takim razie ma moc wypędzania złych duchów?''

  Prosze przeczytac z uwaga i z pomoca Boza, to co Pan Jezus mowi:

  "(24) Gdy duch nieczysty OPUSCI człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku.
  A gdy go nie znajduje, mówi: Wrócę do swego domu, skąd WYSZEDLEM.
  (25) Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym.
  (26) Wtedy idzie i bierze siedem innych duchów złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam.
  I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni.'' (Luk.11:24-26)

  Pan Jezus NIE mowi tu, ze KTOS wyrzuca zlego ducha, lecz, ze on sam opuszcza czlowieka.
  Zly duch moze SAM wyjsc z czlowieka.
  Wlasnie O TYM Pan Jezus nas informuje.

  A teraz, czy te zle duchy sa podporzadkowane komus?
  Czy maja szefa, ktory rozkazuje im robic rozne rzeczy?
  Czy ten ich szef, rozkaze im, by opuszczaly czlowieka, po to, by on szef-szatan mogl zwiesc 'nawet wybranych'?

  Zle duchy moga robic z czlowiekiem w ktorym sa rozne rzeczy, bardzo rozne.

  Prosze przeczytac:

  "...Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego.
  (18) Ten, gdziekolwiek go chwyci, RZUCA NIM, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje.
  Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli.
  (19) On zaś rzekł do nich:
  O, plemię niewierne, dopóki mam być z wami?
  Dopóki mam was cierpieć?
  Przyprowadźcie go do Mnie!
  (20) I przywiedli go do Niego.
  Na widok Jezusa duch zaraz począł SZRAPAC chłopca, tak że upadł na ziemię i TARZAL się z pianą na ustach.....
  (25) A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu:
  Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego.
  (26) A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: On umarł.
  (27) Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał.
  (Mar.9:17-20 ... 25-27)


  To, jakie imitacje bedzie robil szatan, by ''zwiesc jesli to mozliwe nawet wybranych''

  W Biblii sa informacje niezbedne nam, ale musimy o pomoc w zrozumieniu zwrocic sie co Zbawiciela.
  Inaczej NIC nie zrozumiemy i damy sie zwiesc.
  Czlowiek NIE moze dac zrozumienia Slowa Boga, bo czlowiek NIE ma takiej Mocy  "Jeśli księżą są wysłannikami szatana to kto posiada tę moc? Każdy kto wierzy w Jezusa może je wyrzucać? Jeżeli określa się pani Chrystusową to czy ma Pani tę moc?"

  Ja nie twierdze, ze ksieza sa wyslannikami szatana.
  To nieporozumienie.

  Ksieza, niestety, nie 'przywdzieli zbroi Boga', bo nie zachowali nauki Zbawiciela, NIE jest On dla nich JEDYNYM Posrednikiem, o czym tak wyraznie glosi Slowo Boga.
  Oni dali sie zwiesc innej nauce, o jeszcze innych posrednikach, WBREW Slowu Boga i dlatego NIE SA chronieni przez zakusy szatana 'zbroja Boza'.

  Kto moze wyrzucac zle duchy?
  Prosze najpierw z pomoca Boza, sprawdzic w Slowie Boga, czy beda jakies prawdziwe cuda przy koncu czasow, jesli tak, to jakie?


  "Proszę mi wybaczyć, że zadaję tyle pytań, ale jeśli chce mnie Pani przekonać to dla mnie wszystko musi mieć swoje logiczne konsekwencje. "

  Nieporozumienie, poniewaz ja nie mam mocy przekonywania.
  Slowo Boga ma ta Moc.

  Jazus Chrystus jest Slowem Boga. Prosze zwrocic sie z calego serca do Zbawiciela o pomoc w zrozumieniu Slowa Boga, a nie watpic, a Bog da zrozumienie.
  Prosze schronic sie w Bogu.
  Ale, aby poznac Zbawiciela osobiscie, trzeba wyrzucic z serca stare nauki, jak to pisze, stary zakwac, stac sie przasnym, jak dziecko..., tak jak Apostolowie, porzucili wszystko i poszli za Panaem Jezusem, bo On jest Prawda.

  Innej Drogi, Prawdy i Zycia NIE ma.

  Dlatego Pan Jezus powiedzial: Beze Mnie nic nie mozecie.

  Ja tylko swiadcze o tym, ze On jest naszym Ratunkiem, Obronca, Zbawicielem.
  Nikt tez, zaden czlowiek na ziemi, NIE moze pociagnac do Pana Jezusa, jak tylko Bog-Ojciec.

  Pozdrawiam.
 • @bar-bara 12:25:15
  Twierdzi Pani że zły duch na którego otwarł się człowiek wchodzi sobie w niego i wychodzi jak mu się podoba. Po co by miał to robić jeśli nienawidzi człowieka i zależy mu aby zachować jego duszę dla siebie?

  Pan Jezus mówi:
  (7) Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. (8) Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! (Mt 10:7-8)

  Jak to? Przecież Pani przed chwilą napisała, że to zwodzenie szatana, a tutaj Pan Jezus mówi.. UZDRAWIAJCIE, WSKRZESZAJCIE, WYPĘDZAJCIE ZŁE DUCHY. Nie rozumiem. To w końcu ktoś może wypędzać złe duchy i uzdrawiać wg Pani, czy nie?
 • @Zeten 19:39:34
  Jestes fizykiem, prawda?

  Mysle, ze moze powinienes przeczytac co napisalam-odpisalam innemu (chyba fizykowi) o nicku RedaktorJądrowy (ostatni moj wpis):
  http://antymaterialny.nowyekran.pl/post/64870,teatr-najjasniejszej-panienki

  Jesli masz takie same pytania po przeczytaniu, to napisz.
  Ja chce sie po prostu upewnic, ze nie mowimy dwoma roznymi jezykami, bo przeciez nie znamy sie.
 • @bar-bara 21:49:30
  Nie jestem fizykiem. Użyłem tylko takiego przykładu w jednym z wpisów.

  Przeczytałem co napisała Pani w odpowiedzi blogerowi RedaktorJądrowy, ale nie bardzo wiem jak to się ma do mojego pytania. I nie znajduję tam odpowiedzi na nie.

  Czy wg Pani ktoś może wypędzać złe duchy i uzdrawiać, tak czy nie? Jeśli tak to kto? Oczekuję prostej odpowiedzi zgodnie ze słowami, ze nasza mowa ma być "tak tak, nie nie".

  Pozdrawiam
 • @Zeten 00:22:53
  ''Tak, tak, i nie, nie'', wyrwane z kontekstu nic nie mowi. Bo nie chodzi o to by w naszym slowniku byly tylko te dwa slowa.
  I jak wiemy Apostolowie stosowali wiecej slow niez te dwa. :)

  ''Twierdzi Pani że zły duch na którego otwarł się człowiek wchodzi sobie w niego i wychodzi jak mu się podoba. Po co by miał to robić jeśli nienawidzi człowieka i zależy mu aby zachować jego duszę dla siebie?''

  Nie, nie ja twierdze, ja powtarzam po moim Nauczycielu.
  Pan Jezus tak powiedzial, dlatego podalam cytat (Luk.11:24-26).
  A Jego Slowo jest dla mnie Prawda (tu moje: tak, tak).

  Zanim padly Slowa:
  ''(8) Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych...''(Mt 10:8)

  Padaja slowa:

  "(36) A widząc TLUMY ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza.
  (37) Wtedy rzekł do swych uczniów: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.
  (38) PROSCIE PANA żniwa, żeby WYPRAWIL robotników na SWOJE
  żniwo. (Mat.9:36-38)

  "(1) WTEDY przywołał do siebie DWUNASTU swoich uczniów i UDZIELI IM władzy nad duchami nieczystymi, aby je WYPEDZALI i LECZYLI WSZYSTKIE CHOROBY I WSZELKIE SLABOSCI.
  (2) A oto imiona DWUNATSU apostołów....''(Mat.10:1,2)


  Czy widzimy, aby CI, ktorzy dzis 'wypedzaja demony', leczyli rowniez WSZYSTKIE CHOROBY I SLABOSCI?

  NIE, tego NIE widzimy (tu moje: nie, nie).

  Czy szatan, demony maja wladze leczyc wszelkie choroby?
  Nie, nie.  "Nie jestem fizykiem. Użyłem tylko takiego przykładu w jednym z wpisów."

  OK, nieporozumienie, gdybym wiedziala nie odsylalabym do tamtego wpisu. :)


  "Czy wg Pani ktoś może wypędzać złe duchy i uzdrawiać, tak czy nie? Jeśli tak to kto? Oczekuję prostej odpowiedzi zgodnie ze słowami, ze nasza mowa ma być "tak tak, nie nie"."

  Pan Jezus Zdrawial, Apostolowie podobnie, ale ten dar uzdrawiania u Apostolow byl krotkotrwaly i zaniknal.
  Bo NIE na cudach oparta jest wiara.
  Brak wiary domaga sie cudow.

  Faryzeusze domagali sie znakow od Pana Jezusa, bo NIEwierzyli i zostali nazwani 'plemie przewrotne'.

  W Biblii jest opisane zeslanie Ducha w czasach konca i nie ma tam mowy o spektakularnym zelaniu, jak w dzien Piecdziesiatnicy....

  "Czy ktos moze...", to teoretyzowanie, a ja nie teoryzuje.
  Jestem uczennica Pana Jezusa, slucham Slowa Boga.

  Apostol Piotr powtarza Slowo przekazane przez Proroka Joela (Dz. 2:17,18):

  "(1) I wyleję POTEM Ducha mego na WSZELKIE ciało, a synowie wasi i córki wasze PROROKOWAC będą, starcy wasi będą SNILI, a młodzieńcy wasi będą mieli WIDZENIA.
  (2) Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego W OWYCH dniach.
  (3) I uczynię znaki na niebie i na ziemi: krew i ogień, i słupy dymne.
  (4) Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny.
  (5) Każdy jednak, który wezwie IMIENIA PANSKIEGO, będzie ZBAWIONY, bo na górze Syjon [i w Jeruzalem] będzie wybawienie, jak przepowiedział Pan, i wśród OCALALYCH będą ci, których WEZWAL PAN." (Joel.3:1-5)


  Bog wyleje Ducha Swego na WSZELKIE cialo, a NIE na przywodcow religijnych, ksiezy, pastorow, starszych zboru...
  Czy SLOWO BOGA mowi, ze beda uzdrawiac i wyrzucac zle duchy???

  Prorokowac beda, snic, miec wizje.
  I ludzie prorokuja.
  Bo prorokowanie, to wierne cytowanie Slowa Boga.

  Sa tez falszywi porocy, ktorzy sa zapowiedziani w Pismie.
  Ci kradna, znieksztalcaja, zle tlumacza Slowo Boga.
  Mozemy dzis zobaczyc jak tlumacze przetlumaczyli Biblie.


  Ale, aby odroznic pseudoproroka, od prawdziwego proroka, trzeba znac Pismo i przyjac Pana Jezusa do serca, byc z Nim JEDNO.


  Na koniec musze powiedziec, ze wogole nie rozumiem, dlaczego sprawy co robia inni, sa takie wazne?
  Przeciez nie innym ludziom wierzymy, lecz Bogu.
  Slowo Boga jest wazne, a co robia inni wazne NIE jest. :)
 • @bar-bara 12:59:28
  "Na koniec musze powiedziec, ze wogole nie rozumiem, dlaczego sprawy co robia inni, sa takie wazne?
  Przeciez nie innym ludziom wierzymy, lecz Bogu.
  Slowo Boga jest wazne, a co robia inni wazne NIE jest. :)"

  No widzi Pani, dla katolika akurat jet ważne co robią inni, bo nie żyjemy dla siebie. Mamy troszczyć się o zbawienie innych i m.in. napominać. Niedopełnianie tego obowiązku jest dla nas grzechem zaniedbania.

  Czym różni się Pani, która uznaje Stary i Nowy Testament a nie uznaje Kościoła, który cały czas trwa, od rabina który uznaje tylko Stary Testament i nie uznaje Nowego Testamentu? Pani trwa w Piśmie, on też trwa w Piśmie, Pani czegoś nie uznaje i on czegoś nie uznaje.

  "Czy widzimy, aby CI, ktorzy dzis 'wypedzaja demony', leczyli rowniez WSZYSTKIE CHOROBY I SLABOSCI?
  NIE, tego NIE widzimy (tu moje: nie, nie).
  Czy szatan, demony maja wladze leczyc wszelkie choroby?
  Nie, nie."

  Może Pani ich nie widzi, ale my katolicy ich widzimy. Widzimy tych co wypędzają demony i tych co uzdrawiają w imię Jego. Kalecy odzyskują zdrowie, sparaliżowani wstają i to się dzieje teraz, każdego dnia. Sam byłem świadkiem jak Pan "dotykał" ludzi podczas Mszy Św o uzdrowienie. Proszę niech Pani zobaczy jak on działa tu i teraz. Sama Pani swietdziła, że demony nie mają władzy leczyć wszelkich chorób. W takim razie kto uzdrawia na tym filmie?

  http://www.youtube.com/watch?v=Cmo7Zuce0tg

  My katolicy możemy przebywać w obecności Pana w Najświętszym Sakramencie, bo wiemy, że on tam jest. Tyle razy dał nam dowody tego. On stale daje nam poznawać siebie.

  http://www.youtube.com/watch?v=ZzafVBUyKtM

  Zachęcam do obejrzenia. Każdego.
 • @Zeten 15:28:02
  "No widzi Pani, dla katolika akurat jet ważne co robią inni, bo nie żyjemy dla siebie. Mamy troszczyć się o zbawienie innych i m.in. napominać. Niedopełnianie tego obowiązku jest dla nas grzechem zaniedbania."

  Co jest wazniejsze Jezus Chrystus - Slowo Boga, czy slowo czlowieka?

  ''Bo kto z Boga jest ten Slow Boga slucha.
  Wy dlatego nie sluchacie, bo z Boga nie jestescie.''

  Dla was katolikow slowo czlowieka jest najwazniejsze. Macie innych posrednikow, nauczycieli..., a to bunt przeciwko Bogu.

  Bog powiedzial: ''To Moj Syn Umilowany JEGO sluchajcie.''

  Ale katolicy mowia, my sluchamy papieza, ksiedza, modlimy sie do ludzi zmarlych, nas Przykazania Boga nie obowiazuja...., my dla naszej tradycji znosimy Slowo Boga.


  "Czym różni się Pani, która uznaje Stary i Nowy Testament a nie uznaje Kościoła, który cały czas trwa, od rabina który uznaje tylko Stary Testament i nie uznaje Nowego Testamentu? Pani trwa w Piśmie, on też trwa w Piśmie, Pani czegoś nie uznaje i on czegoś nie uznaje."

  Jezus Chrystus jest Slowem Boga i On ZYJE!
  Jezus Chrystus ZYJE!

  Ale katolicy o tym nie wiedza i do zmarlych ludzi sie modla.To wielki grzech i wielka glupota.

  Trzeba sie najpierw narodzic z Ducha, trzeba osobiscie poznac Pana Jezusa.
  Ten, ktory tylko czyta Biblie i nie narodzil sie na nowo, podobny jest do Szawla, a ten, kto poznal Pana Jezusa osobiscie podobny jest do Pawla..

  To jest ta roznica.
  Cialo i krew nie moga ujrzec Krolestw niebieskiego.
  Trzeba sie narodzic duchowo, na nowo.

  Zadne ceremonie, zadni posrednicy/posredniczka nie daja narodzenia duchowego, bo to wszystko bezbozne, puste.

  Tylko Bog daje Swe Tchnienie i wtedy rodzimy sie na nowo.

  Katolicy nawet nie wiedza co to znaczy, bo sa cielesni i daleko od Zbawiciela i caly czas wprowadzaja nowosci kultowe, ktore prowadza ich na zatracenie. Wszystkie te nauki zaprzeczaja Slowu Boga i wydaje sie ze dlatego sa tak milowane przez katolikow.

  Przykre to, ale prawdziwe.
  Katolik nie jest zainteresowany tym co Bog ma do powiedzenia. Ale co czlowieka mowi, to pasjonuje katolikow.

  "(7) Nie łudźcie się:
  (8) Bóg NIE dozwoli Z SIEBIE szydzić.
  A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje W CIELE swoim, jako plon ciała zbierze ZAGLADE;
  kto sieje w DUCHU, jako PLON DUCHA zbierze ZYCIE wieczne.''(Gal.6:7,8)

  Prosze zanosic prosby NIE do Maryji, bo ona nie zyje i nie byla ustanowiona na posredniczke, o czym swiadczy CALE Pismo, lecz do Boga i Zbawiciele, szukac calym sercem, wyrzucic stary zakwas, stac sie przasnym, byc jak dziecko.
  W tej wiernosci Slowu prosze prosic o Ducha Bozego, o narodzenie z Ducha, o zrozumienie Slowa Boga o poznanie Zbawiciela.
  To jedyna Droga.

  Powodzenia. :)
 • @bar-bara 16:37:46
  Zaiste, przenikliwość i światłość Pani musi być ogromna. Bo jeżeli 2,5 miliarda chrześcijan na świecie się myli + te kilkadziesiąt pokoleń od czasu śmierci Chrystusa, Ojcowie Kościoła ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcowie_Ko%C5%9Bcio%C5%82a ) tysiące teologów, którzy zagłębiali się w pisma pierwszych chrześcijan i tysiące ludzi, którzy do XV wieku do momentu wynalezienia druku przepisywali Biblie. A Pani myk przeczytała Pismo Święte, siadła do komputera i im wszystkim mówi, że idą na zatracenie. Myślała Pani nad tym?

  Byli już tacy którzy latami badali kto czerpie ze źródła, np. anglikanie skupieni w Ruchu Oksfordzkim w XIX wieku. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Oksfordzki lub więcej tu http://en.wikipedia.org/wiki/Oxford_Movement skończyło się na tym że przeszli na katolicyzm. Oni też w takim musieli się mylilić wg Pani kryteriów.

  Co więcej, wielu anglikanów, a nawet całe parafie dokonują konwersji na katolicyzm obecnie. Jak to się dzieje, że tam gdzie są katolicy to nie znajdują posłuchu antyludzkie ideologie? Proszę spojrzeć na Niemcy w czasach Hitlera http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/44084,reichskonkordat-tusk-politik tam gdzie przeważali katolicy Hitler nie miał posłuchu. Dlaczego Polscy chłopi nie chcieli się przyłączyć do rewolucji bolszewickiej, która miała ich wyzwolić spod jarzma panów? Dlaczego Stalin zdecydował się na eksterminację polskich oficerów w Katyniu? Czyż nie dlatego, że po próbach ich werbunku NKWD stwierdziło, że jest to element "niereformowalny", zbyt przywiązany do swojej wiary w Boga? W kim miała największe oparcie Solidarność? Przykładów można by mnożyć i mnożyć, trzeba tylko rozejrzeć się dookoła.

  Pani podejście jest takie, że trzeba zlikwidować policję, bo istnieją skorumpowani policjanci. Trzeba zlikwidować szpitale, bo istnieją źli lekarze. To absurd. Oczywiście tak jak istnieją skorumpowani policjanci i źli lekarze, tak istnieją księża i członkowie Kościoła małej wiary, którzy nie świadczą całym sobą o Chrystusie lub nawet nie rozumieją jaki skarb dziedziczą, jednak tych dobrych policjantów, lekarzy, czy oddanych Bogu kapłanów i wiernych jest większość (przynajmniej jeszcze w Polsce).

  Nawiązując jeszcze do "teatrzyku szatana" o którym Pani wcześniej wspominała. Musimy jeszcze do niego dołączyć broczące krwią konsekrowane hostie, zamiany hostii w fragmenty mięśnia sercowego w stanie agonalnym o grupie krwi identycznej do tej znajdującej się na chuście z Oviedo czy całunie turyńskim lub tunice z Trwiru, które potwierdzono naukowo, że są autentyczne. Uzdrowienia dokonujące się poprzez relikwie Krzyża Świętego, tego na którym zawisł Chrystus. No po prostu Szatan to jest gość, musi się napracować, żeby nas zwodzić, a my barany mu się dajemy robić w balona. Co więcej domaga się aby jego wyznawcy kradli z Kościoła konsekrowane hostie, które są następnie profanowane podczas satanistycznych mszy. Domaga się aby jego wyznawcy zerwali z Kościołem, spalili swój akt chrztu i zaprzedali mu się. Niby może sobie ot tak wchodzić i wychodzić z człowieka a tutaj, żeby wejść tworzy pozory, że niby się musi natrudzić. Szatan ma swoją hierarchę wyznawców na ziemi, kapłanów i magów, pisał o tym m.in. "poprzedni" Antymaterialny w zeszłym roku. Naprawdę musi być z niego niebywały reżyser. Opętuje ludzi a potem sam siebie wypędza, tworzy kościół i antykościół. W antykościele żąda zerwania w kościołem, a w kościele z antykościołem. W kościele tworzy pozory nauki Chrystusa, a w antykościele uczy swojej doktryny. Ukrywa swój antykościół, ale konsekwentnie zwalcza kościół i wypiera go skąd się da. Niebywałe. I Pani, która to wszystko odczytała. Hmm...
 • @Zeten 23:32:58
  Widocznies nie czytal com pisala, wiec jeszcze raz:

  Prosze zanosic prosby NIE do Maryji, bo ona nie zyje i nie byla ustanowiona na posredniczke, o czym swiadczy CALE Pismo, lecz do Boga i Zbawiciele, szukac calym sercem, wyrzucic stary zakwas, stac sie przasnym, byc jak dziecko.
  W tej wiernosci Slowu prosze prosic o Ducha Bozego, o narodzenie z Ducha, o zrozumienie Slowa Boga o poznanie Zbawiciela.
  To jedyna Droga.

  Powodzenia:)


  Kto byl matka Ewy?
  Adam?
 • @bar-bara 23:50:12
  Czytać czytałem, a Pani oglądała?
 • @Zeten 23:32:58
  "Bo jeżeli 2,5 miliarda chrześcijan na świecie się myli + te kilkadziesiąt pokoleń od czasu śmierci Chrystusa, Ojcowie Kościoła ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcowie_Ko%C5%9Bcio%C5%82a ) tysiące teologów, którzy zagłębiali się w pisma pierwszych chrześcijan i tysiące ludzi, którzy do XV wieku do momentu wynalezienia druku przepisywali Biblie. A Pani myk przeczytała Pismo Święte, siadła do komputera i im wszystkim mówi, że idą na zatracenie. Myślała Pani nad tym? "


  A czy kiedykolwiek sludzy Boga byli w wielkiej liczbie?
  Nie, byli zawsze mniejszoscia.
  Dzisiejszym jezykiem powiedzilibysmy, ze Bog nie stawia na ilosc (korporacja), lecz na jakosc.

  Zyjemy w swiecie demokracji, gdzie glos wiekszosci sie liczy.
  Ale Krolestwo niebieskie, jak sama nazwa wskazuje, to feudalizm, Krol rzadzi, TYLKO On i mamy spelniac Jego wole. Tam nie ma miejsca na spelnianie woli czlowieka!

  Mowisz o ojcach kosciola. Tak, organizacje ludzkie tworza ludzie, tak jak im sie podoba. Najczesciej to system piramidalny.

  Ale Swiatynia Boga jest duchowa, a my niby zywe duchowe kamienie jestesmy budowani w swiatynie przez Pana Jezusa, to Jego ''budowla''.
  On kamieniem wegielnym, a nie czlowiek, nie papiez, nie starszy zboru...

  Wiara ojcow, to herezja.

  My nie mamy wierzyc w to co oni wierzyli.
  Pan Jezus mowi wyraznie, ze mamy sie zaprzec wszystkiego, nawet samych siebie. Mowi, ze przyszedl poroznic, nawet w rodzinach.

  Bo NIE cialo i krew, lecz duch w nas tworzy z nas duchowa budowle, ktore buduje Jezus Chrystus.
  Dletego nie cialo i krew, wiara ojcow, czyni z nas wiernych Jezusowi Chrystusowi, lecz Duch Swiety, to Swiete Tchnienie Boze, ktore otrzymujemy o Boga, kiedy umieramy wraz z Chrystusem na krzyzu, to smierc dla grzechu.
  Dopiero jak w tej smierci Chrystusowej umieramy dla grzechu, dopiero wtedy mozemy sie narodzic DUCHOWO, na nowo, z gory.

  Piszesz, ze przez tysiace, tysiace lat, wielu teologow..., wiec nie moga sie mylic?
  A przez ile lat inni teolodzy - faryzeusze studiowali Pisma? Byly specjalne szkoly, gdzie otrzymywali wyksztalcenie w Pismach.
  I jak tamte nauki zdaly ''egzamin'', jak przyszedl Zbawiciel?
  Nawet, ci uczeni nie rozpoznali, Tego o Ktorym ich uczono, na Ktorego czekali!
  Dlaczego?
  Dlatego, ze w tych szkolach, nauczycie-czlowiek nauczal i tlumaczyl Pismo!
  Wlasnie dlatego!

  Tak samo jest dzisiaj.

  Myslisz, ze ja wzielam Biblie do reki, zaczelam czytac i pojelam, bom taka madralinska?

  Nie. To byl dlugi proces.
  Zaczelam poznawac Slowo Boga jakies 20 lat temu.
  Ale przez wiele pierwszych lat, myslalam, ze mam zrozumiec Biblie moim rozumem.
  Myslalm, ze Bog chce, bym glowkowala, myslala...
  Dopiero jak uznalam, ze moim rozumem (cialo i krew) nie zrozumiem Slowa Boga, zaczelam prosic Boga, by dal mi zrozumienie.

  Dopiero od tego czasu nastapil proces poznawania Slowa Boga, gdzie Bog objasnia, gdzie Jezus Chrystus -Zywe Slowo Boga, daje mi zrozumienie tego co napisano.

  Ale teologowie, ojcowie kosciola tak NIE nauczaja, prawda?
  Mowia, by ich sluchac, bo oni wiedza...

  Ale wrocmy do liczebnosci, slug Boga.
  Eliasz byl jeden, przeciwko ilu?
  Ponizej podaje cytat z Biblii, tam odpowiedz.
  Tak wlasnie dziala Bog, bo jest Wszechmogacy!

  Prosze przeczytac, bo to pouczajace:

  ''(17) Gdy Achab zobaczył Eliasza, powiedział mu: To ty jesteś ten dręczyciel Izraela!
  (18) A on mu odrzekł: NIE ja dręczę Izraela, ale właśnie TY i ród TWEGO ojca waszym PORZUCANIEM PRZYKAZAN Pańskich, a ponadto ty poszedłeś za Baalami.
  (19) Więc zaraz wydaj rozkaz, aby zgromadzić przy mnie całego Izraela na górze Karmel, a także CZTERYSU PIECDZIESIECIU proroków Baala oraz CZTERYSU proroków Aszery, stołowników Izebel.
  (20) Achab rozesłał polecenie wszystkim Izraelitom i zgromadził proroków na górze Karmel.
  (21) Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: Dopókiż będziecie CHWIAC się na OBIE strony?
  Jeżeli Jahwe jest [prawdziwym] Bogiem, to JEMU SLUZCIE, a jeżeli Baal, to służcie jemu!
  Na to NIE odpowiedzieli mu ani słowa.
  (22) Wtedy Eliasz przemówił do ludu: TYLKO JA SAM ocalałem jako prorok Pański, proroków zaś Baala jest CZTERYSTU PIECDZIESIECIU. (23) Wobec tego niech nam dadzą dwa młode cielce.
  Oni niech wybiorą sobie jednego cielca i porąbią go oraz niech go umieszczą na drwach, ale ognia niech nie podkładają!
  Ja zaś oprawię drugiego cielca oraz umieszczę na drwach i też ognia nie podłożę.
  (24) Potem WY będziecie wzywać IMIENIA waszego boga, a następnie ja będę wzywać IMIENIA Pana, aby okazało się, że ten Bóg, który odpowie ogniem, jest [naprawdę] Bogiem.
  Cały lud, odpowiadając na to, zawołał:
  Dobry pomysł!
  (25) Eliasz więc rzekł do proroków Baala: Wybierzcie sobie jednego młodego cielca i zacznijcie pierwsi, bo was jest więcej.
  Następnie wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie podkładajcie! (26) Wzięli więc cielca i oprawili go, a potem wzywali imienia Baala od rana aż do południa, wołając:
  O Baalu, odpowiedz nam!
  Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi.
  Zaczęli więc tańczyć [przyklękając] przy ołtarzu, który przygotowali. (27) Kiedy zaś nastało południe, Eliasz SZYDZIL z nich, mówiąc:
  Wołajcie głośniej, bo to bóg!
  Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę.
  Może on śpi, więc niech się obudzi!
  (28) Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili.
  (29) Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów.
  Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi.
  (30) Wreszcie Eliasz przemówił do ludu:
  Zbliżcie się do mnie!
  A oni przybliżyli się do niego.
  Po czym naprawił rozwalony ołtarz Pański.
  (31) Potem Eliasz wziął dwanaście kamieni według liczby pokoleń potomków Jakuba, któremu Pan powiedział:
  Imię twoje będzie Izrael.
  (32) Następnie ułożył kamienie na kształt ołtarza ku czci Pana i wykopał dokoła ołtarza rów o pojemności dwóch sea ziarna.
  (33) Potem ułożył drwa i porąbawszy młodego cielca, położył go na tych drwach
  (34) i rozkazał:
  Napełnijcie cztery dzbany wodą i wylejcie do rowu oraz na drwa!
  I tak zrobili. Potem polecił:
  Wykonajcie to drugi raz!
  Oni zaś to wykonali.
  I znów nakazał:
  Wykonajcie trzeci raz!
  (35) Oni zaś wykonali to po raz trzeci, aż woda oblała ołtarz dokoła i napełniła też rów.
  (36) Następnie w porze składania ofiary z pokarmów prorok Eliasz wystąpił i rzekł:
  O Panie, Boże Abrahama, Izaaka oraz Izraela!
  Niech dziś będzie wiadomo, że Ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja TWOJ SLUGA na Twój rozkaz to wszystko uczyniłem.
  (37) Wysłuchaj mnie, o Panie!
  Wysłuchaj, aby ten lud zrozumiał, że Ty, o Panie, jesteś Bogiem i Ty NAWROCILES ICH SERCE.
  (38) A wówczas spadł ogień od Pana i strawił żertwę i drwa oraz kamienie i muł, jako też pochłonął wodę z rowu.
  (39) Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł:
  Naprawdę Jahwe jest Bogiem!
  Naprawdę Pan jest Bogiem! "  (1 Ks. Królewska 18:1-39, Biblia Tysiąclecia)
 • @Zeten 00:22:50
  Czy ja ogladalam to, co czlowiek wyprodukowal?

  A dlaczegoz mialabym to czynic?
  Czyz ja Boga nie znam, czyz ja potrzebuje pouczenia od czlowieka?
  Nie, ja mam pouczenie od Zbawiciela, zadne slowo czlowieka nie jest ponad Slowo Boga.

  Czy dla ciebie slowa czlowieka sa wazniejsze od Slowa Boga?
  Czy twoja 'wiara' na cudach sie opiera?

  Moja wara na cudach sie NIE opiera.
  Bo taka 'wiara' oparta na cudach NIE jest wogole wiara.

  Ty chesz najpierw zobaczyc i wtedy wierzysz?
  Nie ma u ciebie zatem wiary.
  Szkoda.

  Ja najpierw wierze i wtedy widze, widze dokladnie to, co Bog chce bym widziala.
  U mnie Bog jest najwazniejszy.
  Bog, nie czlowiek, Slowo Boga, a nie slowo czlowieka.
 • @bar-bara 13:54:41
  Proszę Pani. Jest ogromny problem w prowadzeniu z Panią dyskusji. Nastawiona jest Pani na ciągłe nadawanie, oczekując, że odbiorcy będą chłonąć Pani przemyślenia. Unika Pani odpowiedzi na postawione jasno pytania, kluczy, nie ma zamiaru poznać kontrargumentów i udziela Pani sama odpowiedzi na pytania zadane innym przez siebie.
  Mówi Pani o faryzeuszach. Oni też znali Pisma. Bardzo dobrze je znali. Dlatego Jezusowi wielokrotnie przytaczali w wypowiedziach fragmenty pism na popracie swoich tez. Pan Jezus za każdym razem zbijał ich argumenty innymi wypowiedziami, również z pism, wykazująć, że ich rozumowanie jest błędne. Oni traktowali pisma literalnie, słowo w słowo, tak, że nic poza nimi dla nich nie istniało. Nie wcielali ich w życie. Wszystkich traktowali protekcjonalnie uważając siebie za ekspertów w sprawach pism, nie dopuszczając słów krytyki. To grzech pychy. Jezusa skazali na śmierć, bo to o czym mówił burzyło ich światopogląd... całkowicie. Jezus wykazywał im ich błędy i głoszone herezje. Uzdrawiał, leczył, wyrzucał demony i dokonywał innych cudów. Wszystko to było w ich zasięgu ręki, a oni uparcie trwali przy swoim.
  Pani czyni podobnie. Zbudowała sobie Pani własną religię opartą na Piśmie Świetym i oskarża Kościół, że to właśnie on zbudował własną. Problem w tym, że nauka Kościoła jest spójna, konsekwentna i logiczna, a Pani ma z tym spore problemy. Stworzyła sobie Pani światopogląd i broni się przed jakąkolwiek krytyką, która mogłaby go naruszyć. Trudne pytania, więc Pani omija. Prawda jest taka, że gdyby nie Kościół to nie żylibyśmy w świecie wartości jaki mamy teraz. Wystarczy zapoznać się z jego historią. Skąd wzięło się szpitalnictwo bądź sądownictwo, kto tworzył pierwsze uniwersystety? Kościół był pionierem w wielu dziedzinach. Fundamentem cywilizowanego świata był Kościół. To, że nie żyjemy dzisiaj w barbarii a w cywilizowanym świecie chcąc czy nie chcąc zawdzięcza Pani jemu. To, że Pani może dzisiaj czytać Biblię również mu Pani zawdzięcza, bo on ją zaczął głosić na cały świat. Może Pani zaprzeczać, może się Pani nie zgadzać, ale takie są fakty. Wystarczy sięgnąć wgłąb historii. To, że Pani jej nie chce poznać lub nie rozumie tych faktów nie zmieni.

  Napisała Pani:
  "Ale Swiatynia Boga jest duchowa, a my niby zywe duchowe kamienie jestesmy budowani w swiatynie przez Pana Jezusa, to Jego ''budowla''.".
  Proszę Pani, to jest właśnie definicja Kościoła, budowli, którą tworzy Jezus Chrystus. Kościół stworzyły właśnie takie cegiełki. Stworzyli go ludzie, którzy poszli za Chrystusem. Gdyby podobnych sobie osób spotkała Pani więcej to czy nadal żyłaby Pani dla siebie, czy stworzyła jakąś wspólnotę aby razem z nimi zmieniać świat? My jesteśmy wspólnotą ludzi wierzących. Może Pani tego nie dostrzegać, może widzi Pani tylko katolików, którzy nie są świadkami Chrystusa, ale to nie zmienia postaci rzeczy. Ludzie są słabi, błądzą, grzeszą. "Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień". Dlatego tworzymy wspólnotę, żeby jedni drugich umacniać, pouczać, pocieszać, wyprowadzać z błędu, kierować do Boga. Proszę Pani, NIC co Kościół włączył do Tradycji nie odbyło się z dnia na dzień. Każde orędzie, objawienie, doktryna czy cud było i jest badane latami a czasami nawet wiekami. NIC nie jest włączane do Tradycji Kościoła bez gruntownej weryfikacji, sprawdzenia zgodności z Pismem Świętym i skonfrontowania z wcześniejszą wiedzą. NIC w Kościele nie wzięło się z jakiegoś widzimisię. Jeżeli coś jest niezrozumiałe to WSZYSTKO można sprawdzić, bo WSZYSTKO jest wytłumaczalne, spójne i logiczne.

  Pani krytykując Kościół zachowuje się osoba oglądająca gmach potężnego, okazałego acz zaniedbanego budynku. Ogląda go z zewnątrz, po czym zagląda do księgi z projektem budynku zatwierdzonego przez głównego konstruktora i twierdzi, że niemożliwe że taki budynek powstał, bo w projekcie nie ma nic napisane o tym lub o tamtym. Obok księgi z projektem leży druga księga, która zawiera wskazówki głównego konstruktora przekazane poszczególnym wykonawcom, dzięki którym uzyskujemy pełny obraz konstrukcji budynku. Problem w tym, że Pani nie chce zajrzeć do drugiej księgi, nie wspominając już od wejściu do wnętrza tego gmachu aby obejrzeć go od środka.


  Podczas naszej dykusji zadałem Pani kilka pytań.
  -------------
  PYTANIE:
  "Jakie kryterium Pani przymuje, że pisma które weszły do kanonu Pisma Świętego są natchnione a inne już nie?"

  ODPOWIEDŹ:
  "Wszyscy oni byli ludzmi, ale dzialali pod wplywem Bozym.
  Nawet jesli, ktorys sie buntowal i nie chial wykonac woli Boga, jak Prorok Jonasz, to nie znaczylo to nic, absolutnie nic, poniewaz znalaz sie Jonasz dokladnie tam, gdzie Bog chcial.
  (...) Ja mam calkowita pewnosc, ze Biblia zawiera Slowo Boga. Ze Bog Decydowal jakie Pisma hebrajskie, greckie wejda do Kanonu."

  PO CZY PISZE PANI
  "Czy ja ogladalam to, co czlowiek wyprodukowal?
  A dlaczegoz mialabym to czynic?"

  MÓJ KOMENTARZ: W związku z tym należy wnioskować, że przy tworzeniu Pisma Świętego Bóg ludźmi kierował, a potem ich zostawił samym sobie i nic co później zostało "wyprodukowane" nie jest warte uwagi, bo już nie ma tchnienia bożego. POKRĘTNA LOGIKA
  -------------
  PYTANIE:
  "Co stało się z tą kobietą? Skąd bierze się nadnaturalna siłą jaką dysponuje? Dlaczego ona tak reaguje na pokropienie wodą święconą i słowa księdza? "

  ODPOWIEDŹ:
  Slowo Boga uprzedza nas o teatrzykach szatana i tu mamy wlasnie taki teatrzyk, by zwiesc ludzi, by pokazac, ze Krk musli glosic dobrze bo oto zle duchy sa wyrzucane.

  POKRĘTNA LOGIKA o czym pisałem w jednym z poprzednich komentarzy (13.06.2012 23:32:58)
  -------------
  PYTANIE:
  Czy wierzy Pani w osobowe Zło? Czy wierzy Pani w piekło?

  ODPOWIEDŹ:
  Wierze w Slowo Boga, w kazde Slowo, ktore pochodzi z ust Boga.
  O piekle mowi Slowo Boga, wiec wierze.
  Nie wierze natomiast w slowo czlowieka.
  To co czlowiek opowiada p piekle nie jest zgodne ze Slowem Boga.
  -------------
  PYTANIE:
  Kto w takim razie ma moc wypędzania złych duchów? Jeśli księżą są wysłannikami szatana to kto posiada tę moc? Każdy kto wierzy w Jezusa może je wyrzucać? Jeżeli określa się pani Chrystusową to czy ma Pani tę moc?

  ODPOWIEDŹ:
  Pan Jezus NIE mowi tu, ze KTOS wyrzuca zlego ducha, lecz, ze on sam opuszcza czlowieka.
  Zly duch moze SAM wyjsc z czlowieka.
  Wlasnie O TYM Pan Jezus nas informuje.

  POKRĘTNA LOGIKA: Człowiek ma wolną wolę i on wybiera czy chce iść za Chrystusem, czy za jego przeciwnikiem. Wróg Chrystusa nie oddaje swojej zdobyczy bez walki. Tak właśnie kończy się literalne traktowanie Biblii. W angielskim tłumaczeniu mamy we fragmencie na który się Pani powołała (Łk 11:24) "When the unclean spirit is gone out of a man, he walketh through dry places" co w tym przypadku oznacza, że duch został wypędzony "is gone out of", a nie wyszedł "went, left, exited". Jeżeli będzie Pani tak słowo w słowo traktować pismo, to okaże się, że Pani wiara zależy od kompetencji tłumacza, który tłumaczył i źródła z którego korzystał. Żeby uniknąć takich problemów radziłbym Pani sięgnąć właśnie do źródeł. Pisma aramejskie, hebrajskie, Vulgata i Septuagina są dostępne... nawet online.
  -------------
  PYTANIE:
  Czy wg Pani ktoś może wypędzać złe duchy i uzdrawiać, tak czy nie? Jeśli tak to kto? Oczekuję prostej odpowiedzi zgodnie ze słowami, ze nasza mowa ma być "tak tak, nie nie".

  ODPOWIEDŹ:
  Pan Jezus Zdrawial, Apostolowie podobnie, ale ten dar uzdrawiania u Apostolow byl krotkotrwaly i zaniknal.

  POKRĘTNA LOGIKA: Gdzie w piśmie jest napisane, że ten dar był krótkotrwały i zaniknął
  -------------
  PYTANIE:
  Czym różni się Pani, która uznaje Stary i Nowy Testament a nie uznaje Kościoła, który cały czas trwa, od rabina który uznaje tylko Stary Testament i nie uznaje Nowego Testamentu? Pani trwa w Piśmie, on też trwa w Piśmie, Pani czegoś nie uznaje i on czegoś nie uznaje.

  ODPOWIEDŹ:
  Jezus Chrystus jest Slowem Boga i On ZYJE!
  Jezus Chrystus ZYJE!

  MÓJ KOMENTARZ: Rabin odpowiedziałby co innego. A ja nie uzyskałem odpowiedzi.
  -------------  Mam do Pani ostatnie dwa pytania, na które chciałbym aby Pani z łaski swojej odpowiedziała, tylko te:
  1. Jeżeli faryzeusze nie rozpoznali Pana Jezusa to gdyby teraz Jezus pojawił się na świecie i nauczał, to w jaki sposób Pani by go rozpoznała, żeby nie popełnić tego samego błędu co oni? Czy Vissarion może nim być?
  http://www.youtube.com/watch?v=CRwBQlt-kZE

  2. Czy oglądała Pani film Pasja? Jeśli tak, to czy wg Pani oddaje to co zapisano w Biblii?


  "Zyjemy w swiecie demokracji, gdzie glos wiekszosci sie liczy.
  Ale Krolestwo niebieskie, jak sama nazwa wskazuje, to feudalizm, Krol rzadzi, TYLKO On i mamy spelniac Jego wole. Tam nie ma miejsca na spelnianie woli czlowieka!"

  Demo-kracja (ludzka) zastąpiła w pełni Teo-krację (boską) po Rewolucji Francuskiej. Demokracja jest ułomna i jak mówił Jan Paweł II: "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm". Co widać we współczesnym świecie. Dlatego bliżej mi do monarchisty niż do demokraty.

  Czy w takim razie byłaby Pani za Intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski?

  http://www.dailymotion.com/video/xdhzgp_intronizacja_news
 • @Zeten 11:34:55
  Bardzo duzo zarzutow pod moim adresem, ktore wynikaja z nieznajomosci Pisma i z braku OSOBISTEGO poznania Jezusa Chrystusa - Zywego Slowa Boga.


  Poniewaz ja ciagle jestem pytana, zanim odpowiem, zadam i ja pytania:
  Czy narodziles sie duchowo, czy otrzymales Ducha Swietego, czyli Tchnienie Boze?

  Podobne pytanie zadalam Polonii we wpisie mym z dn. 12.06.2012 15:14:15
  http://cygnus.nowyekran.pl/post/65021,ono-zmiazdzy-ci-glowe

  Nie wiem, czy ona zrozumiala wersy biblijne mowiace, kiedy, w jaki sposob otrzymujemy Ducha Swietego, ale byc moze ty zrozumiesz?

  Bo dopiero PO otrzymaniu Tchnienia Bozego, rozumiemy co napisano w Pismie, a NIE przed otrzymaniem.

  Ten Duch jest niezbedny, by zrozumiec Slowo Boga!
  Musimy sie narodzic na nowo, duchowo.

  Ja NIE otrzymuje nauki od czlowieka, lecz od Zbawiciela.

  Dla ludzi, ktorzy NIE otrzymali Ducha Bozego, Slowo Boze jest martwa litera, nierozumieja mysli tam zawartych, sa cielesni.
  Potrzebuja cudow, ceremonii, oplatkow..., potrzebuja nauk ludzkich, nauczycieli, ktorzy im mowia co maja robic, jak wierzyc i inne ludzkie bla, bla, bla...


  A teraz odpowiedzi na oskarzenia pod moim adresem, w ktorych sie sam zapedziles w kozi rog:

  Czy Apostolowie mieli caly czas dar uzdrawiania, czy zaniknal?

  Ja mowie ze zaniknal i mowie ZGODNIE ze Slowem Boga:

  "...Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i CZESTE twe słabości!..." (1Tym.5:23)

  Dlaczego nikt go cudownie nie uleczy?
  Bo dar cudownego leczenia dosc szybko zaniknal.

  Prawdziwa wiara NIE na cudach jest oparta.
  Brak wiary cudow potrzebuje!
  -------------------


  Piszesz:
  "Człowiek ma wolną wolę i on wybiera czy chce iść za Chrystusem, czy za jego przeciwnikiem. "

  Pan Jezus PRZECZY takim herezjom, czlowiek NIE ma wolnej woli.
  Mowi o tym cale Pismo, wiec przytocze tu tylko:

  (44) Nikt NIE może przyjść do Mnie, jeżeli go nie POCIAGNIE OJCIEC, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym.''(Jan.6:44)

  "(65) Rzekł więc: Oto dlaczego wam powiedziałem: NIKT NIE może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało DANE przez OJCA." (Jan.6:65)


  ''(10) Ale nie tylko ona - bo także i Rebeka, która poczęła [pbliźnięta] z jednego [zbliżenia] z ojcem naszym Izaakiem.
  (11) Bo gdy one jeszcze się NIE urodziły ani NIC dobrego czy złego NIE uczyniły - aby niewzruszone pozostało POSTANOWIENIE Boże, powzięte na zasadzie WOLNEGO wyboru, (12) zależne NIE od uczynków, ale od WOLI Powołującego - powiedziano jej:
  starszy będzie służyć młodszemu,
  (13) jak jest napisane:
  Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści.
  (14) Cóż na to powiemy?
  Czyżby Bóg był niesprawiedliwy?
  żadną miarą!
  (15) Przecież On mówi do Mojżesza:
  Ja wyświadczam łaskę, KOMU CHCE, i miłosierdzie, nad kim się lituję. (16) [Wybranie] więc NIE zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ALE OD BOGA, który okazuje miłosierdzie.
  (17) Albowiem mówi Pismo do faraona:
  Po to właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi.
  (18) A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym.''(Rzym.9:10:18)
  ----------------

  Napisales:

  "...Wróg Chrystusa nie oddaje swojej zdobyczy bez walki. Tak właśnie kończy się literalne traktowanie Biblii. W angielskim tłumaczeniu mamy we fragmencie na który się Pani powołała (Łk 11:24) "When the unclean spirit is gone out of a man, he walketh through dry places" co w tym przypadku oznacza, że duch został wypędzony "is gone out of", a nie wyszedł "went, left, exited". Jeżeli będzie Pani tak słowo w słowo traktować pismo, to okaże się, że Pani wiara zależy od kompetencji tłumacza, który tłumaczył i źródła z którego korzystał. Żeby uniknąć takich problemów radziłbym Pani sięgnąć właśnie do źródeł. Pisma aramejskie, hebrajskie, Vulgata i Septuagina są dostępne... nawet online.


  Jak zwykle sie rozpedziles, bo nie chodzi ci o poznanie Prawdy, lecz o wykazanie, ze twoj kosciol prawde ci glosi, i poniewaz ja sie z twym wybrankiem nie zgadzam, musze popelniac blad.

  Nie odsylalam do angielskiej wersji, tlumaczenia, lecz do GREKI, bo z greki sa tlumaczenia.

  W Pismie greckim wystepuje slowo -- exerchomai.

  Nie podalam po to, by czytac angielskie tlumaczenie, lecz by sprawdzic gdzie to slowo wystepuje w Pismie, aby lepiej pojac znaczenie tego slowa.
  Wystepuje ono wielokrotnie w Biblii, np:

  ''(6) A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie WYJDZIE (exerchomai) władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela.''(Mat.2:6)

  Prosze sprawdzic, gdzie wystepuje i jak jest tlumaczone na j. polski, zamiast stawiac mi absurdalny zarzut.
  Czy nie pojmujesz, ze tu chcodzi o Slowo Boga, wiec nie czytaj byle jak, lecz badz pilny i wykaz twoja milosc i szacunek dla Slowa Bozego!

  Miejsca w ktorych jest slowo exerchomai:

  http://www.blueletterbible.org/lang/lexicon/lexicon.cfm?Strongs=G1831&t=KJV

  http://concordances.org/greek/1831.htm
  -----------------------------

  "Czy w takim razie byłaby Pani za Intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski?"

  A kto pierwszy wyszedl z inicjatywa, by dac Mu krolestwa na ziemi (Luk4:5-8)?
  Dlaczego, gdy chcieli obwolac Go Krolem USUWAL sie (Jan.6:15)?

  Nierozumiecie, wy, ktorzy domagacie sie tego WBREW woli Boga?
  Jestescie jak ten 'zly' lotr, bluznicie Bogu!
  Chcecie, by wasza wole pelnil, tu na ziemi!

  Jego Krolestwo NIE jest z tego swiata, lecz jest to Krolestwo niebieskie!
  ---------------------------


  W ponizszym wypadku bronisz swych racji poslugujac sie klamstwem, jakbys za ojca szatana mial!

  Piszesz:

  "ODPOWIEDŹ:
  Pan Jezus NIE mowi tu, ze KTOS wyrzuca zlego ducha, lecz, ze on sam opuszcza czlowieka.
  Zly duch moze SAM wyjsc z czlowieka.
  Wlasnie O TYM Pan Jezus nas informuje."

  Napisalam MOZE!

  Poza tym, czyz ja tylko to napisalam SLEPY czlowieku?
  NIE, ja podalam wersy, z jednego wynikalo, ze Pan Jezusa wyrzuca, a z drugiego, ze duch nieczysty sam MOZE wyjsc z czlowieka!

  Ale jak mowi Slowo przez Proroka Bozego Daniela, przewrotni NIC NIE zrozumieja!
  I nie rozumieja!
  Maja oczy, a nie widza, maja uszy, a nie slysza!

  Dlatego tez i Apokalipsy nie rozumiecie, bo Pan Jezus mowi do tych co maja uszy do sluchania.

  Jezus Chrystus Zyje i puka do drzwi twego serca, ale ty gluchy jestes.
  Ogluchles na Slowo Zbawiciela, BO ludzi sluchasz.


  Slowo Boga, jest jak zamknieta ksiega, dla tych, ktorzy z DUCHA sie nie narodzili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej