Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 133 komentarze

Szerszy kontekst

Zeten - Mąż, ojciec, inżynier oprogramowania, nurek

Za kim stoją globaliści w Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaskakują kogoś “tajne” rozmowy pomiędzy Komorowskim a Olechowskim przy współudziale Palikota lub nominacja na szefa NBP “niezależnego” kandydata Marka Belki? Znając fakty, wszystko ma swój logiczny początek...

Globaliści, kim są? Co chcą osiągnąć? Co ich łączy? Wiele pytań, trudno o jednoznaczne odpowiedzi. Chciałbym jednak aby kazdy sam spróbował sobie na nie odpowiedzieć po zapoznaniu się z poniższymi materiałami. 

3 organizacje i 3 agendy:

 • Komisja Trójstronna [1] [2]
 • Rada Stosunków Międzynarodowych (CFR) [3]
 • Grupa Bilderberg [4]

Skupię swoją uwagę na Komisji Trójstronnej. Kogo my tutaj mamy lub mieliśmy z Polski? Zbigniew Brzeziński (współzałożyciel), Jerzy Baczyński (redaktor naczelny tygodnika "Polityka"), Marek Belka (prezes NBP), Jerzy Koźmiński (wiceprzewodniczy Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, w latach 90 współpracownik Leszka Balcerowicza i Hanny Suchockiej), Andrzej Olechowski (współzałożyciel Platformy Obywatelskiej), Janusz PalikotWanda Rapaczyńska (współwłaścicielka spółki wydawniczej Agora), Zbigniew Wróbel (prezes PKN Orlen), Tomasz Sielicki (wiceprezes Sygnity, prezes Polskiego Związku Szachowego), Sławomir Sikora (dyrektor wykonawczy CitiBank Handlowy), Jerzy Sito (poeta, tłumacz), o. Maciej Zięba OP.

Lista nazwisk lub krótka kwerenda w Internecie daje pewien obraz skąd ci ludzie się wywodzą lub z jakiego klucza są dobierani. Liberałowie? Lewica? Zadnych konserwatystów? Ciezko mi ustalić, dlaczego w tym gronie znaleźli się Tomasz Sielicki, czy Jerzy Sito, ale moze ktoś z komentujących będzie wiedział. 

Zaskakują teraz kogoś “tajne” rozmowy pomiędzy Komorowski <-> Olechowski przy współudziale Palikota przed I turą wyborów prezydenckich o tym aby Olechowski się wycofał z wyborów i przekazał swój elektorat Komorowskiemu? Zaskakuje teraz kogoś nominacja na szefa NBP “niezależnego” (bo nie z obozu PO) kandydata Marka Belki wysunięta “samodzielnie” przez Komorowskiego? Albo też czy zaskakuje dobra prasa dla Komorowskiego serwowana przez Agorę i Politykę? Mnie nie zaskakuje. Znając fakty, wszystko ma swój logiczny początek… i koniec.

Nazwiska osób w wymienionych we wstępie organizacjach się powtarzają. Z polski np. Andrzej Olechowski jest członkiem Komisji Trójstronnej i równocześnie uczestniczy w spotkaniach Grupy Bilderberg. Sławomir Sikora uczestniczył w spotkaniu Grupy Bilderberg w 2004 roku [4.1]. Aleksander Kwaśniewski widnieje na liście Bilderberg z 2008 roku [5]. Wśród uczestników tych agend są szefowie wielkich korporacji, przedstawiciele rządów, szefowie instytucji międzynarodowych. Nie słyszeliście o tych organizacjach? Cóż, ich rolą jest działać, a nie żeby o nich mówić. No ale przecież nie wierzymy w teorie spiskowe, prawda?

Wystarczy, że ich poczynania śledzi Alex Jones [6], którego poszukiwania w tych tematach doprowadziły do miejsca gdzie bawi "elita" tego świata, a mianowicie do tajemniczego miejsca o nazwie Bohemian Grove (znowu część nazwisk z wcześniej wymienionych agend się tutaj pojawia), m.in. kilku byłych prezydentów USA. "Elita" bawi się tam wyśmienicie, “na swój sposób” składając ofiary 13 metrowej sowie Molochowi [7].

Ekscentryczna zabawa? Tak to najwygodniej i bezpiecznie sobie tłumaczyć. Chrześcijanie mają swoją Msze Świętą to i "elity" bawią się w jej parodię. Proste nie? Dla kogoś próbującego stawać z boku i Msza święta i taka "ekscentryczna zabawa" to jedno i to samo. Dla chrześcijanina już nie, bo Pismo Święte jasno stawia sprawę, kto służy Molochowi będzie potępiony [8]. Mija 20 wieków, sporo ludzi uznało, że Boga nie ma. Większość polityków już uznała, że wiara jest sprawą prywatną i nie zawraca sobie Bogiem głowy. Toczy się walka z krzyżem na świecie a od pewnego czasu również w Polsce i większość z nas biernie na to patrzy... a tymczasem światowe "elity" składają ofiary wielkiej demonicznej sowie.  Przekonują nas, że Boga nie ma, a sami biją pokłony przed kamiennym posągiem. Nie wiem jak Was, ale mnie to bardzo martwi. 

Wszystko jednak staje się jasne i klarowne, gdy przyjmiemy do wiadomości, ze cały czas toczy sie odwieczna walka pomiędzy zwolennikami Boga a zwolennikami jego przeciwnika czyli Szatana. Tym samym zrozumiemy, ze Msza Święta zbliza nas do Boga, a bicie pokłonów posągom zbliża nas do jego przeciwnika. "Szatan jest małpą Pana Boga" [9]. To implikuje kolejne ciekawe odkrycia, bo gdy zrozumiemy, ze jezeli szatan tez chce czci takiej jak Bóg to pewne i swoją hierarchię sług musiał stworzyć, musi mieć swoich kapłanów, wyznawców, zwolenników. Dla kogoś zainteresowanego tematem zadne nowości. Chciałem tylko pokazać, że to wszystko jest bardzo namacalne. Pomimo tego, ze taki Bohemian Grove jest hen za oceanem to ludzie, którzy tam się zbierają mają wpływ na wiele instytucji o charakterze globalnym, banki, korporacje, organizacje. I te instytucje wpychają się m.in. do Polski. Nie da się jednak dwóm panom słuzyć. Nasza mowa ma być "tak tak" "nie nie". Dlatego próba stania pośrodku i bagatelizowania tematu w takim przypadku jest bierną akceptacją poczynań silniejszego. Pytanie tylko czy ten silniejszy jest tym, który chce zadbać o nasze dobro w ostatecznym rozrachunku? 


Odnośniki:

[1] //pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Trójstronna

[2] //www.wprost.pl/ar/149856/Wladcy-swiata/

[3] //pl.wikipedia.org/wiki/Council_on_Foreign_Relations

[4] //pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Bilderberg

[4.1] //pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Sikora_(bankowiec)

[5] //marucha.wordpress.com/2008/06/20/grupa-bilderberga/

[6] //pl.wikipedia.org/wiki/Alex_Jones

[7] //www.youtube.com/watch?v=MTaSkDVz9CU

[8] //pl.wikipedia.org/wiki/Moloch

 [9] Szatan jest małpą Pana Boga. Wszystko czyni Mu na przekór. Zamiast dobra wprowadza zło, zamiast ładu – chaos, zamiast miłości – nienawiść, zamiast pokoju – wojnę, zamiast prawdy – kłamstwo, zamiast zgody – kłótnię, zamiast jedności – rozdział i rozproszenie, zamiast obiecywanej ciągle całkowitej wolności – anarchię moralną, która przynosi najgorsze zniewolenie.- abp Stanisław Wielugs

KOMENTARZE

 • szczyt piramidy władzy
  kto stoi ponad tymi oganizacjami?
  http://tnij.org/4rzesza
  warto obejrzeć całość
  w 9 części w 3 minucie mamy opisaną górę piramidy
 • Tak to niestety wygląda
  jak w tytule.
 • Komisja Trójstronna, CFR i Bilderberg
  są narzędziami Nowego Porządku Świata. Co to jest i kto go tworzy można dowiedzieć się na http://www.prisonplanet.pl/ wpisując w tym portalu hasło do wyszukania.
 • @traszka
  uwazaj na glosicieli "prawdy"
  odciagaja oni uwage od rzeczywistej wladzy
 • @Pytający
  Raczej nie dotrwam do końca zaproponowanego cyklu filmów. Widać, że został stworzony pod z góry narzuconą tezę.

  "Większość chrześcijan nie wie nic o ich dziedzictwie. I o ogromnej cenie zapłaconej przez tych, którzy byli przed nami i stanęli przeciwko rzymsko katolickiemu systemowi. Wielu młodych ludzi nie ma pojęcia czym jest inkwizycja. Jest siłą religijną działająca z taką mocą, zwodzeniem i okrucieństwem, że niszczy wszystko co stoi na jej drodze."

  Widać, że to protestanckie podejście do interpretacji historii Kościoła Katolickiego. Tylko, że argumenty są jednostronne, liczne są niedopowiedzenia, nadinterpretacje, które ukierunkowują oglądającego na "właściwy odbiór". "Podejrzewa się", "przypuszcza się", "prawdopodobnie", no super, same fakty. Stopniowanie atmosfery "(..) to był ruch dla zwycięstwa systemu-rzymsko katolickiego. Warto zwrócić uwagę na to, ze to był początek 'wieków ciemnych'". Warto poczytać co się w tych wiekach ciemnych tak naprawdę działo.
  Nie twierdzę, ze Kościół Katolicki nie ma sobie nic do zarzucenia, bo i tutaj mamy wilki w owczej skórze, szczególnie w ostatnim stuleciu ich się namnożyło. Sieją ferment. "Dym szatański wdarł się do Kośioła" mówił już o tym Paweł VI. Benedykt XVI alarmuje, że "Kościół jest bardziej zagrożony grzechami swoich dzieci niż wrogami zewnętrznymi. Szatan cały czas pracuje, by zniszczyć Kościół Boży rękami samych katolików".

  Żeby nie być gołosłownym:
  Odcinek 1/12. Na dzień dobry mamy pytanie "Kto jest Nierządnicą z księgi Objawienia?" I zdjęcie z podpisania przez Tony'ego Blaira konstytucji UE, w tle posąg papieża. Odpowiedź już została podana. Nie brane jest pod uwagę wariant, że zostało to uczynione celem uwiarygodnienia tego aktu przed ludźmi. Nie jest brane pod uwagę, że zachodni Kościoł jest w stanie moralnego rozkładu poprzez liberalne podejście do wiary. Mówiąc wprost to że konstytucja została podpisana w takim miejscu ma oznaczać, że Kościół za tym wszystkim stoi. Dla mnie śmieszne. Dla kogoś kto podejście do wiary czy też Kościoła Katolickiego czerpie z YouTube to faktycznie woda na młyn. Ja jednak polecałbym zapoznać się wpierw z historią i tradycją Kościoła.

  Lećmy dalej. Wynalezienie druku i problemy z kontrolą druku Pisma Świętego.
  Wchodzimy w okres reformacji, zaczynają się pęknięcia w Kościele, reformatorzy głoszą swoje tezy, a na dodatek Pismo Świete masowo trafia pod strzechy. To raczej naturalne, że Kościół dla ratowania swoich wiernych przed pobłądzeniem starał się jakoś temu zapobiegać. Gdyby to ode mnie zależało to ja teraz usuwałbym takie filmiki z YouTuba, właśnie po to żeby ludziom nie mieszać w głowach. Czy to oznacza, że jestem za cenzurą Internetu. Nie, nie jestem. Można się spierać, można polemizować, ale nie można tego robić na podstawie luźnej interpretacji faktów. Od czasów reformacji namnożyło się sporo chrześcijańskich wspólnot i co z tego wyniknęło? Wiele z nich trafiło do ślepego zaułka. Luteranie w Szwecji totalnie przeinaczyli istotę Pisma Świętego do którego się odwołują. Polecam "Postęp po Szwedzku" na YouTube. Wspólnoty anglikańskie systematycznie wracają na łono Kościoła Katolickiego. V wieków potrzeba było, żeby niektórzy zrozumieli, że ich droga prowadzi donikąd.

  Jezuici. Odpowiedzialni za całe zło Kościoła.
  A tu taka ciekawostka, że 1608 roku jezuita o. Juliusz Mancinelli ma objawienie z którym przyjeżdża do Krakowa i to dzięki niemu w 1656 roku, Maryja zostaje ogłoszona Królową Polski. Przewrotne nie? :].

  Jak znajdę więcej czasu to może napiszę odtrutkę na pozostałe części filmu. Bo potrzeba duchowej odtrutki na takie materiały, żeby nie pobłądzić. :)
 • Korzenie globalizmu
  Wymienione organizacje to szczyt góry lodowej, na którą składa się sieć kilkuset ponadnarodowych korporacji obezwładniających świat i wyzyskujących narody. Wśród nich postępują wciąż fuzje, a te, które zostają, są coraz silniejsze. Wystarczy taki fakt, że obrót paszami kontrolują 4 firmy na świecie, w tym 2 na terenie Polski. Wielkie korporacje potrafią z dnia na dzień np. obniżyć cenę kawy u producentów o 30%. Gdzie tu wolny rynek? Są trzy elementy życia gospodarczego dziś w skali strategicznej - akcjonariat, salariat( pracownicy) oraz interesariat czyli wszyscy ci, których działalność korporacji w jakiś sposób dotyczy bezpośrednio czy pośrednio ( np. okoliczni mieszkańcy wokół fabryk). Między tymi elementami została zachwiana równowaga na korzyść akcjonariatu, który jest rozproszony i interesuje go tylko zysk i nic więcej.
  To jest istota obecnej, chorej globalizacji, na wierzchołku której tworzą się takie upiorne organizmy, jakie opisujesz.
  Serdecznie pozdrawiam Anarchaniol
 • @Zeten
  to ciekawe ze kasowalbys takie filmiki ale nie jestes za cenzura :)

  ciekawe czy historia KRK która poznales tez jest ocenzurowana przez takich ktorzy nie chcieli cenzurowac

  "A tu taka ciekawostka, że 1608 roku jezuita o. Juliusz Mancinelli ma objawienie z którym przyjeżdża do Krakowa i to dzięki niemu w 1656 roku, Maryja zostaje ogłoszona Królową Polski. Przewrotne nie? :]"

  usprawiedliwianie kultu Maryi w naszym kraju rzekomym objawieniem matki Jezusa jezuicie raczej potwierdza zly odciaganie owieczek od Słowa Bożego w ktorym nie ma wzmianek o jakims szczegolnym jej traktowaniu

  polecam takze
  http://thebibletruth.org/RomanCat.htm
 • @Pytający
  Wyjaśniłem dlaczego kasowałbym. "Można się spierać, można polemizować, ale nie można tego robić na podstawie luźnej interpretacji faktów". Tak zrobił Gross pisząc "Złote żniwa" i dlatego się temu sprzeciwiamy. Jego książka to gniot, podobnie jak ten filmik. Gdyby Gross zabrał się rzetelnie do pisania, a autor tego filmiku do gromadzenia materiałów to nie byłoby tego problemu.

  Mówiłem również, że to protestanckie podejście oparte tylko na Piśmie Świętym. A Kościół Katolicki to nie tylko Pismo Święte, ale również Tradycja. Protestanci odrzucili Tradycję i teraz starają się przekonać katolików by zrobili to samo. Nie tędy droga. Anglikanie w XIX wieku próbowali wykazać, że są spadkobiercami kościoła pierwotnego, tzw. Ruch Oksfordzki http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Oksfordzki Skończyło się na tym, że czołowi przedstawiciele tego ruchu w wyniku swoich prac przeszli na katolicyzm :).

  Ja natomiast polecam kazanie ks. Stryczka dot Ewangelii i Tradycji (23 minut)
  http://www.szlachetnyprocent.pl/wiosna/kazania/2010/2010_01_17_kazanie_Historia_Ewangelii.mp3
 • @Zeten
  TRADYCJA
  Wiadomym jest, że KRK przedkłada Tradycję, czyli ludzkie podanie, ponad Słowo Boże oraz zakazuje czytać wydań nie ocenzurowanych przez teologów katolickich. Tradycja dla KRK to coś ekstra, to ekstradycja ;)

  ale na poważnie, co o tradycji mówi Jezus:

  Ew. Marka 7:6 BW
  Odpowiedział im: Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (7) Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. (8.) Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej TRADYCJI , /dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie/. (9) I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją TRADYCJĘ zachować.

  List do Kolosan 2:8 BT
  (8.) Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko TRADYCJI, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie.

  (Ew. Mateusza 15:1-6, Biblia Tysiąclecia)
  (1) Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: (2) Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew TRADYCJI starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem. (3) On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej TRADYCJI? (4) Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. (5) Wy zaś mówicie: Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, (6) ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki. I tak ze względu na waszą TRADYCJĘ znieśliście przykazanie Boże. (7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: ( Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

  Jeśli my jako tubylcy Słowianie mielibyśmy trzymać się tradycji to w 966r nie powinniśmy ulegać KRK i przyjmować chrztu, bo to nie nasza tradycja.
  Ewangelia św. Andrzeja, zakazana przez KRK jak większość ewangelii jego uczniów, rozdział 5
  I zapytał Andrzej: jakim narodom mamy nieść wieść o Królestwie Niebieskim? Odpowiedział mu Jezus: Chodźcie do narodów wschodu, zachodu i południa. Do jazyczników północy nie chodźcie, bo są bezgrzeszni i nie znają występków domu Izraela
  Czyli zakazał Jezus chodzić i głosić Słowo Boże na północ od Izraela bowiem nie zdrowym a chorym trzeba lekarza :)

  no ale to taki offtop sie zrobil za którego przepraszam
 • Po wyborach
  Jak to się wszystko ładnie układa. Szkoda że ludzie nie chcą tego dostrzec, zasłaniając się niewiarą w "teorią spiskową".

  http://www.youtube.com/watch?gl=JP&hl=ja&v=ZRoq6qS-WcM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej